| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Robotnicza
1
1a
1a
3
3
3a
3a
5
5
5
5
6
8
8a
8c
10
11
11
16
Więcej (17)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Robotnicza

Dawniej: Märkische Strasse
W tym artykule zgromadziłem całą swoją wiedzę dotyczącą pierwszej powojennej wrocławskiej linii tramwajowej, którą ostatni tramwaj pojechał 21.10.1964 roku...
dodano: 2010-09-14, autor: Neo[EZN]
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...3233następna
March
 
+5 głosów:5
Ona od bodajże 2004 nie była opuszczona. Pełniła tam służbę moja mama aż do końca istnienia budynku. Głównie ustawiała drogę dla lokomotywy manewrowej SM-42, oraz lokomotyw z dolkomu. Można powiedzieć że wychowałem się na tej nastawni. Jako dziecko zabierała mnie tam i tak złapałem smykałkę do rzeczy które robię teraz w wieku 29 lat, tak nauczyła mnie życia. Na tyłach kiedyś były działki, naprawdę było kiedyś tam pięknie. Z roku na rok ludzie coraz bardziej zaczęli rozkradać infrastrukturę. Piszę to ponieważ w grudniu 2026 Mama zmarła a wspomnienia wracają. Jeżeli czyta to ktoś znajomy to pozdrawiam. Niby nic a jednak, Mama często wracała wspomnieniami na WŚ1 kochała to co robiła mimo że to tylko Świebodzki. Po zburzeniu, przenieśli ją, parę lat popracowała, emerytura nie trwała długo bo tylko 4lata. Bardzo piękny kawałek życia jaki się tam toczył.
2026-04-13 17:29:01 (2 miesiące temu)
March
 
+2 głosów:2
do March: Edit bo się pomyliłem.
Przed przejęciem sterów przez mamę (bodajże w 2004r) też nie była opuszczona.
Miało być 2025 a nie 2026
Wybaczcie 🙂
2026-04-13 18:00:11 (2 miesiące temu)
vigo
 
+2 głosów:2
2021-11-30 21:04:37 (4 lata temu)
monx
 
Czy ktoś orientuje się, czy tor do wywozu cegieł był wówczas poprowadzony obecnym Pl. Orląt Lwowskich, dalej Podwalem i Krupniczą na drugą stronę fosy na Pl. Wolności?
2025-12-11 09:27:05 (6 miesięcy temu)
Jazzek
 
do monx: Fosę przekraczał zaraz za placem Orląt, a dalej przecinał Krupniczą idąc na plac Wolności. Są tu zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-12-11 09:55:35 (6 miesięcy temu)
do monx: Było kilka torów do wywozu cegieł. Ten który szedł od placu Orląt Lwowskich oraz ten który szedł od ulicy Kolejowej zaznaczone są na tym planie

Tor który szedł od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Leszczyńskiego na tym planie ma już krótszy przebieg bo pierwotnie szedł dalej - wzdłuż dzisiejszej ulicy Kazimierza Wielkiego, przecinał ulicę bł. Czesława, plac Dominikański i kończył się gdzieś w okolicach ulicy Purkyniego.

Był jeszcze inny którego na tym planie nie ma - w okolicach ulic Dworcowej i Kościuszki ale nie wiem jaki był jego przebieg.
2025-12-11 10:22:07 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Witaj na portalu. Coś z tą pionizacją trzeba zrobić. Bardzie doświadczenie Ci pomogą
2025-12-21 11:47:44 (6 miesięcy temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
Obróć zdjęcie o 90 stopni w prawo.
2025-12-22 13:49:03 (5 miesięcy temu)
do labeo7: Ale te wszystkie zdjęcia, na miniaturach, "stoją" prawidłowo :)
2025-12-22 13:53:11 (5 miesięcy temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do labeo7: postawione
2025-12-22 21:18:05 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
Pisała na duże odległości, to dalekopis
2025-12-21 11:45:26 (6 miesięcy temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+3 głosów:3
Foty śmieci tez wrzucamy???
2025-12-21 13:04:06 (6 miesięcy temu)
labeo7
 
Obróć zdjęcie o 90 stopni w prawo.
2025-12-22 13:49:33 (5 miesięcy temu)
Poszukiwacz71
 
+1 głosów:1
do labeo7: Już naprawione :)
2025-12-22 23:48:30 (5 miesięcy temu)
labeo7
 
Obróć zdjęcie o 90 stopni w prawo.
2025-12-22 13:49:45 (5 miesięcy temu)
labeo7
 
Obróć zdjęcie
2025-12-22 13:50:07 (5 miesięcy temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
Są jakieś przymiarki, żeby obudować go apartamentowcami.
2026-02-20 23:49:33 (4 miesiące temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Lokomotywa z lewej wyprodukowana w 1979 roku
2026-03-12 16:07:49 (3 miesiące temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
No! Piękny pastorał z elektryczną oprawą oświetleniową,, słup wyposażony w tzw windkę korbową
2026-05-09 21:33:29 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
322 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Popowice oraz Szczepin na zdjęciu lotniczym z 1925 lub 1926 roku.
Plac Orląt Lwowskich i ulica Robotnicza po przebudowie oraz fragment nowej trasy tramwajowo-autobusowej do Nowego Dworu.
1910
-
1947
1910
-
1960
1948
-
1998
1956
-
2003
2001
-
2003
2003
-
2005
2003
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2008
2007
-
2008
Ulica Robotnicza - obiekty i wydarzenia
STR.1 96 98
114
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Gnadenfeld bydgoszcz bydgoszcz kasprzaka Brenna Plac Grunwaldzki Wrocław lipa lipa lipa lipa katowice borki gozdawa gozdawa katowice dom prasy śląskiej klimkówka Błatnia Glogow Glogow ulica 4 budynek szkoły wiadukt trzebnica hilgi pałac tyszkiewiczów rymanów-zdrój SUPRAŚL chemia pawiilon Zmigrod Zmigrod Legnicka 24 Hel poręby kupieńskie Hel GRAJCAREK GRAJCAREK Borowskiego 21, Gorzów Strumykowy zakątek