| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Nemezis
34
2.4elza
17
3.Bogdan JS
16
4.Ewqa100
12
5.da signa
12
6.Jac64
11
7.ireneusz1966
9
8.piotr brzezina
8
9.vetinari
8
10.JoDab
6
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.Antoni Piotr Korzeniewski
15
2.esski
7
3.mikeschhorn
6
4.Wiesław Smyk
5
5.piotr brzezina
5
6.† Yanek
4
7.Mariusz Brzeziński
4
8.da signa
3
9.Bogdan JS
3
10.Dana
3
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.chrzan233
89
2.Bogdan JS
39
3.vetinari
35
4.ZPKSoft
16
5.Tomiko
16
6.Ismena
13
7.ireneusz1966
8
8.Jazzek
5
9.gregorr
3
10.JoDab
3
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1755
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1359
4.vetinari
1299
5.cm
1142
6.Wacław Grabkowski
1067
7.Tomiko
1041
8. legion
948
9.ireneusz1966
920
10.chrzan233
751

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...3171331714317153171631717317183171931720317213172231723...3183431835następna
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
Zabrze
Tomasz Górny (Nemo5576)
Oh, tę okolicę kojarzę ;) Było się tutej 6 lat temu.
2009-11-13 22:12:39 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Sześć lat temu to nawet aparatu nie miałem :P
2009-11-13 22:15:48 (16 lat temu)
Stalownia
Chorzów
fck
Podmieniłem na lepsiejsze.
2009-11-13 21:46:00 (16 lat temu)
ul. Piękna
Cieszyn
stoik
augiasz
 
To się kiedyś nazywało "Kolonia Wojewódzka"
2009-11-13 20:33:30 (16 lat temu)
stoik
 
do augiasz: Ładnie, nie wiedziałem. Na NAC są zdjęcia z okresu budowy.
2009-11-13 20:36:08 (16 lat temu)
ul. Aleje Ujazdowskie
Warszawa
bonczek_hydroforgroup
Kavikvs
 
Ło Matko Boska,okupanty wrócili !?!
2009-11-13 19:25:18 (16 lat temu)
Restauracja "Leśniczanka"
Sielpia Wielka
bonczek_hydroforgroup
Naprodukowano pocztówek rzeczywiście sporo, ale kadry niechlujne, jak tu - z lewej litera ucięta w pół, z prawej pół drzewa. Na innej brak pionu. Co nie umniejsza ich wartości historycznej i poznawczej.
2009-11-13 11:15:16 (16 lat temu)
do Danuta B.: Tak to prawda, w myśl zasady " z braku laku dobry kit"
2009-11-13 11:20:29 (16 lat temu)
A gdzie tu poldka widać? Przeca kancior (zwany Fiatem 125p) tu stoi :)
2009-11-13 15:31:40 (16 lat temu)
Słusznie Nemo - poprawiłem
2009-11-13 17:05:29 (16 lat temu)
Sienkiewicza 21
Zabrze
Tomasz Górny (Nemo5576)
stoik
 
też mam czasem potrzebę, żeby w środku nocy wyskoczyć po nabiał ; )
2009-11-13 00:49:43 (16 lat temu)
do stoik: Cóż. Powiem tak. Mina ekspedientki kiedy o drugiej w nocy prosisz o bułki bezcenna :D Zdarzyło mi się robić zakupy w środku nocy w takich sklepach i obsługa przeżywa prawdziwy szok kiedy okazuje się że ktoś przyszedł po mineralną czy chleb, a nie mózgotrzepa :D
2009-11-13 01:04:22 (16 lat temu)
fck
do Tomasz Górny (Nemo5576): Taak, do dziś pamiętam jak pod Wrocławiem zawitaliśmy z kumplem około 3.30 na stację benzynową w poszukiwaniu czegoś zjadliwego. Ekspedient był na tyle zdziwiony, że jak okazało się, że nie ma nic sandwichopodobnego... oddał nam swoje kanapki :)
2009-11-13 07:26:20 (16 lat temu)
do fck: Z pistoletem przy skroni to nie takie rzeczy oddają ;))
2009-11-13 16:22:12 (16 lat temu)
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Racibórz
ŁAPA
Cosik krzywe :)
2009-11-11 22:16:38 (16 lat temu)
Nie krzywe. Po prostu robione obiektywem z ogniskową 18
2009-11-12 21:17:50 (16 lat temu)
do ŁAPA: W przeliczeniu na pełną klatkę? Ale zawsze można spróbować poprostować :D
2009-11-12 23:08:57 (16 lat temu)
zuf
do ŁAPA: Pozwoliłem sobie trochę nagiąć perspektywę ale i tak jak dziwnie to wygląda :/
2009-11-12 23:45:49 (16 lat temu)
do zuf: Przed naginaniem perspektywy to było po prostu zdjęcie wykonane krótkim obiektywem, teraz to jest po prostu zdjęcie pokrzywione ;)
2009-11-13 07:23:06 (16 lat temu)
Ej no, dlaczego ktoś mi "poprawia" moje zdjęcia? Proszę o niemajsterkowanie na przyszłość i o przywrócenie oryginału
2009-11-13 08:57:03 (16 lat temu)
do zuf: Fakt, nie bardzo ci wyszło to prostowanie, lepiej przywróć oryginał bo dostaniesz z ŁAPY ;))
2009-11-13 16:20:04 (16 lat temu)
Plac Warszawski 8
Zabrze
Tomasz Górny (Nemo5576)
W lecie takiego zdjęcia byś nie zrobił. Bardzo fajnie, że o tej niewdzięcznej porze roku chce Ci się zdjęcia robić bo to najlepszy okres dla takich szaleńców jak my :) Wiadomo, że latem zdjęcia są ładne - zielono, kolorowo, pachnąco ale niektóre domy ciężko się wtedy foci.
2009-11-12 11:19:12 (16 lat temu)
stoik
 
do Neo[EZN]: Dokładnie; główny plus tej pory roku to brak liści na drzewach.
2009-11-12 12:57:38 (16 lat temu)
fck
do stoik: Główny minus niestety kijowe niebo i ciemniejsze zdjęcia. No ale coś za coś.
2009-11-12 14:08:27 (16 lat temu)
stoik
 
do fck: Albo ciemniejsze niebo i kijowe zdjęcia... ; )
2009-11-12 15:11:21 (16 lat temu)
do stoik: E tam ciemniejsze. Jeśli dobrze się zdjęcie zrobi to może wyjść jasne. Zimą jest nawet lepiej zdjęcia robić bo często niebo jest w pełni zachmurzone i wtedy nie ma problemu z ostrymi cieniami albo z odpuszczaniem sobie robienia zdjęć budynkom, które mają elewacje od północnej strony.
2009-11-12 19:09:44 (16 lat temu)
zuf
do Neo[EZN]: Można podejść też inaczej. Nie myśleć w kategoriach, że pochmurnie to "be" a pełne słońce to "cacy" (albo na odwrót). W taką i taką pogode można zrobić dobre zdjęcie. Przykładowo: ruiny zamku, kaminicy itp. będą wyglądały mrocznie i tajemniczo gdy będą ciężkie, ciemne chmury (a jak jeszcze słońce będzie oświetlać zamek no to porostu zdjęcie do National Geograpic), dalej, kamienice dobrze wyglądają gdy świeci na nie niezbyt ostre słońce (najlepiej pod kontem dla uwypuklenia elewacji). Pałac np. w Łazienkach to chyba tylko w piękną słoneczną pogodę (łabendzie, fontanna, biegające dzieci - sielanka). Można tak wymieniać i wymieniać. Każda pogoda jest dobra (nawet ulewa) na zrobienie zdjęcia. Wszytko zależy od tego co ma być na tym zdjęciu. Wiem, że to nie digart czy coś podobnego i patrzymy raczej na fotki pod kątem czy obiektu liście nie zasłaniają, jednak liczę, że co jakiś czas pojawi się dokumetalno-artystyczne zdjęcie a nie tylko dokumentalne.
2009-11-12 21:11:59 (16 lat temu)
do zuf: Ja tam ostrego słońca nie lubię :) W Zabrzu ulice wąskie i albo pół budynku w cieniu, albo połowa fotki przepalona a połowa za ciemna.A w deszczu niestety nic nie zrobię. Na E-3 i szczelne obiektywy mnie nie stać ;(
2009-11-12 23:11:42 (16 lat temu)
do zuf: Ja wiem, że w pochmurny dzień sfocę wszystko na co mam ochotę a słońce to nieraz psuło mi plany z powodu właśnie tych cieni - choć z polarem i czystym niebem fotki wychodzą bardzo fajnie, to fakt. Tak czy inaczej mnie tam nie będzie przeszkadzało to jeśli ktoś sfoci jakiś budynek zimą i w lecie :)
2009-11-12 23:24:44 (16 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): Na deszcz to są sposoby. Ja wielokrotnie filmowałem i robiłem zdjęcia w deszczu a kamera i aparat nie są wodoszczelne. O ile nie wieje mocny wiatr to wystarczy woreczek foliowy :) Choć zawsze można poczekać aż przestanie padać.
2009-11-12 23:26:01 (16 lat temu)
zuf
do Tomasz Górny (Nemo5576): Ostre słońce jest podobnie lipne jak pochmurna pogoda. Tu i tu masz za duży kontrast. W słońcu, tak jak piszesz masz wszytko ładnie ale cień to czarna plama. Z kolei kiedy jest pogoda taka jak na zdjęciu wyżej to obiekt widać ok ale niebo jest do bani. Z Naszego punktu widzenia taka pogoda jest lepsza bo w końcu interesuje Nas architektura a nie niebo. Z drugiej jednak strony kto lubi łazić z aparatem gdzieś po mieście w taką pogodę:) Rany.. I tak źle i tak nie dobrze... Jak kurde jutro się nie wypogodzi to mnie szlag jasny trafi (albo wpadnę w depresje)
2009-11-12 23:27:00 (16 lat temu)
stoik
 
do Neo[EZN]: Mgła robi fajny klimat... Ale ogólnie chodzi o to żeby nie poruszyć, co bywa trudne.
2009-11-12 23:28:26 (16 lat temu)
do zuf: Ja tam się nie szczypie :) Jak pogoda w miarę i czas jest to torba z lustrzanka i w miasto. A jak jednego i drugiego brakuje to kompakt w kieszeni i choćby stojąc na przystanku można okoliczne budynki popstrykać. Artysta ze mnie żaden i efekt obu technik jest podobny :)
2009-11-12 23:33:21 (16 lat temu)
zuf
do Neo[EZN]: Według mnie krytera są proste jak drut. Obiekt łatwy do sfocenia, elewacja do strony południowej, niczym nie zasłonienty - aż się prosi, żeby zrobić zdjęcie w piękny słoneczny dzień. Obiekt zasłonięty przez drzewa - do sfocenia tylko w sezonie bezlistnym. Itd. Itp. Co do słońca, że popsuło Ci plany to pamiętaj, że raz jest na wschodzie, raz na południu i raz na zachodzi. I jeżeli wali prosto w obiektyw to trzeba poczekać albo wcześniej wstać :) Nie ma co - czasem trzeba się poświęcić :)
Zima jest dobra: słońce nie świeci ostro, śnieg (jak jest) rozprasza światło. Tylko ręce z zimna grabieją :)
2009-11-12 23:36:06 (16 lat temu)
zuf
+4 głosów:4
do Tomasz Górny (Nemo5576): I właśnie dla takich jak Ty powstała ta strona :)
2009-11-12 23:38:08 (16 lat temu)
stoik
 
do zuf: Mimo wszystko warto powalczyć o walor estetyczny, zwłaszcza jeśli jest możliwość wyboru pory dnia, roku, etc... ( na cmentarzu żydowskim w C zrobiłem kilkaset zdjęć, zadowolony jestem z 2, może 3... )
2009-11-12 23:42:43 (16 lat temu)
stoik
 
do stoik: ( poza tym jestem głeboko zniesmaczony moim sprzetem, który rozczarowuje mnie na każdym kroku i zmusza do róznych dziwnych kombinacji, żeby osiągnąć zdjęcia mieszczące się w ramach szeroko pojętej przyzwoitości, no ale co zrobić... w razie czego jest stary niezawodny Caqnon 510, który może to co może; no i jest jeszcze postprocessing ; )
2009-11-12 23:46:19 (16 lat temu)
do stoik: A czego używasz że tak musisz kombinować?
2009-11-12 23:54:27 (16 lat temu)
zuf
do stoik: Jak ktoś zaczyna robić zdjęcia jak leci, z czasem dojrzewa do walorów estetycznych. Zaczyna się interesować fotografią. Tak przynajmniej było w moim wypadku i nie tylko. Ale są też tacy co strzelają zdjęcia z przystanku, przy okazji, na zasadzie 1,2,3 cyk! i jest (tak to o tobie Nemo :) Ale na szczęście kto jak robi zdjęcia nie jest tu oceniane choć zdjęcie z "walorami estetycznymi" z reguły dostanie lepszą ocenę. To trochę jak w skokach narciarski. Można zapunktować za styl czyt. walory estetyczne :)
2009-11-13 00:09:28 (16 lat temu)
do zuf: Przy pochmurnej pogodzie kontrast jest ZNACZNIE mniejszy co widać doskonale na histogramach. Są bardziej łagodne - bez szczytowych wartości w niskich i wysokich (jasnych) tonach. Nie ma z reguły problemów z przepaleniami. Suche badyle zagęszczają tylko dolne obszary histogramu. Wystarczy prawidłowo naświetlić zdjęcie - można nieco poprawić opcją ŚWIATŁO / CIEŃ w fotoszopach i jest ok.
2009-11-13 00:17:10 (16 lat temu)
zuf
do Neo[EZN]: Masz racje.. nie popisałem się. Ale to niebo..nie wiem ale ja jestem jakiś przewrażliwiony i jak widzę niebo koloru brudnej szmaty to od razu w picasie koloruje je na błękitne. Ale tak jak pisaliście lepiej zrobić zdjęcie w taką pogodę niż wcale.
2009-11-13 00:27:48 (16 lat temu)
stoik
 
do Neo[EZN]: Pogubiłem się nieco...
Gdybym mógł sobie czegoś życzyć na św. Mikołaja, to takiego małego guziczka, który rozwija wszystkie komentarze.
2009-11-13 00:41:29 (16 lat temu)
stoik
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Olympus 610 UZ. Do wbijania gwoździ też się nie nadaje.
2009-11-13 00:42:19 (16 lat temu)
do stoik: Chyba 510?
2009-11-13 00:49:16 (16 lat temu)
stoik
 
do Tomasz Górny (Nemo5576): Ups, rzeczywiście...
2009-11-13 00:54:55 (16 lat temu)
stoik
 
do zuf: Ja bym tu zaryzykował takie odkrywcze stwierdzenie, że ładne zdjęcia lepiej się ogląda. I na tym może zakończę na dziś ; )
2009-11-13 00:57:25 (16 lat temu)
zuf
do stoik: Hmmm.. Czyżby zgadł, że żeby przeczytać komentarz to klikasz w niego ( w literki) czekasz aż strona sie przeładuje i komentarz wyświetli sie na dole? Spróbuj kliknąć w tło obok literek. To tak dla tych co nie wiedzą bo patrząca na ilość odsłon komentarza to są tacy co nie wiedzą :)
2009-11-13 00:59:07 (16 lat temu)
do stoik: To faktycznie :/ Megazoomy wyglądają fajnie i niby dobre do wszystkiego, ale cudów nie ma. Ja chciałem kupić Canona SX10IS i po dwóch tygodniach macania i oglądania wyszedłem ze sklepu z Olympusem E-520. Tyle że potem spać nie mogłem ze przewaliłem na sprzęt tyle kasy :/
2009-11-13 01:09:26 (16 lat temu)
fck
Taka długa dyskusja a mnie nie było :(. No to dzięki Panowie za pocieszenie, nie będę się bał wychodzić z aparatem w taką pogodę myśląc, że dostane średnią ocen 4.33 :P
2009-11-13 07:24:35 (16 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): Ja się przesiadłem po 5 latach z Canona EOS 300D na Nikona D5000 i muszę przyznać, że ten aparat jest b.dobry do robienia zdjęć architektury bo można włączyć sobie siatkę pokazującą poziom i pion. Dodatkowo standardowy obiektyw ma VR czyli stabilizację optyczną a szumy matrycy są niewielkie więc spokojnie można robić z ręki wnętrza kościołów przy czasach 1/4s i ISO1600-2500. Do tego dochodzi korekcja "beczki" obiektywu, którą wykonuje sam aparat, live view i inne mniej ważne pierdoły. Tak więc jeśli ktoś szuka czegoś porządnego do robienia zdjęć ale nie kosztującego 5000zł to polecam.
2009-11-13 10:22:06 (16 lat temu)
Dodam trzy grosze na temat pory focenia. Otóż najlepsze są pod tym względem wszelkie dni wolne od pracy i święta. Dla przykładu zastawiony na co dzień autami plac tak wyglądał w drugi dzień Wielkanocy. Tegorocznego 1 listopada nie mogłam wyjść na zdjęcia, ale był kolega rowerem w centrum i ulice były rewelacyjnie puste. Akurat wrocławianie to w większości mieszkańcy okolicznych miejscowości osiadli po studiach w mieście, więc na święto zmarłych wywożą swoje auta do ojcowizny. Nie wiem jak jest w Polsce, ale spróbujcie.
2009-11-13 10:32:53 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: A czy my tu przypadkiem regulaminu nie naruszamy bo się forum zrobiło :) A aparat musi człowiek pod siebie dobrać. Ja różne lusterka macałem i Olek wygrał bo mi najlepiej w ręce leżał (z gripem leży jeszcze lepiej). Matryca mniejsza niż w innych lustrzankach to i szumi trochę bardziej, ale za to stabilizacja w puszce.
2009-11-13 15:34:54 (16 lat temu)
Sienkiewicza 13
Zabrze
Tomasz Górny (Nemo5576)
No, widzę pierwsze owoce naszej dyskusji - od razu lepiej się większe fotki ogląda :) Dorobimy obsługę niższych rozdzielczości i każdy będzie zadowolony.
2009-11-13 00:33:20 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: To co, dajemy po 1500 dla fot poziomych?
2009-11-13 10:49:10 (16 lat temu)
do Danuta B.: Ja nie widzę przeszkód. Dla mniejszomonitorowców dzisiaj będę opracowywał skrypcik. Jeszcze tylko pozostaje pytanie czy zdjęcie przy szerokości 1500px będzie miało wysokość ok. 950px. Nie chce mi się teraz liczyć ale dobrze by było gdyby mieściło się w rozdzielczości 1600x1050 bez pomniejszania (to juz jest standard dla monitorów 14"-21" a większego standardu nie będzie bo oko ludzkie i tak dużo więcej nie zobaczy na takich monitorach)
2009-11-13 10:54:01 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Sprawdziłam: zdjęcia z aparatu 4382x2916 po zmniejszeniu daje 1600x1065 lub 1500x998.
2009-11-13 11:01:20 (16 lat temu)
do Danuta B.: To 1420 będzie chyba w porządku ale jeszcze potestuję i wydam ostateczny werdykt ;)
2009-11-13 11:07:54 (16 lat temu)
Ośrodek wypoczynkowy ZHP
Sielpia Wielka
bonczek_hydroforgroup
Niesamowite ile pocztówek wydano z tego miejsca.
2009-11-13 10:48:17 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: To jeszcze nie koniec zbiorów do 1989 -reszta w przyszłym tyg
2009-11-13 10:58:46 (16 lat temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...3171331714317153171631717317183171931720317213172231723...3183431835następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: krakowskie przedmieście 43 zawodzie Chełm I liceum chełm chełm Chełm kościół pw. św. jana chrzciciela nowe ogrody piaskowa kunickiego opole opole kościół zbawiciela gdańsk palmiry palmiry biskupia górka palmiry komenda główna Łekno końskie koleg 3 maja pszczyna ulica paderewskiego bydgoszcz bruska bydgoszcz bruska bydgoszcz bruska bydgoszcz bruska trzebnica trzebnica kpgo Szczecin Narutowicza 10 rzeszów rzeszów jeżyce siemianowice dag fabrik krochmalna 46