| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Nemezis
34
2.4elza
17
3.Bogdan JS
16
4.Ewqa100
12
5.da signa
12
6.Jac64
11
7.ireneusz1966
9
8.piotr brzezina
8
9.vetinari
8
10.JoDab
6
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.Antoni Piotr Korzeniewski
15
2.esski
7
3.mikeschhorn
6
4.Wiesław Smyk
5
5.piotr brzezina
5
6.† Yanek
4
7.Mariusz Brzeziński
4
8.da signa
3
9.Bogdan JS
3
10.Dana
3
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.chrzan233
89
2.Bogdan JS
39
3.vetinari
35
4.ZPKSoft
16
5.Tomiko
16
6.Ismena
13
7.ireneusz1966
8
8.Jazzek
5
9.gregorr
3
10.JoDab
3
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1755
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1359
4.vetinari
1299
5.cm
1142
6.Wacław Grabkowski
1067
7.Tomiko
1041
8. legion
948
9.ireneusz1966
920
10.chrzan233
751

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...3171731718317193172031721317223172331724317253172631727...3183431835następna
Przystanek kolejowy Warszawa Powiśle
Warszawa
fck
Wygląda na budowę przystanku Warszawa Powiśle - pary torów podmiejskich jeszcze nie ma, widoczny EW55 zdąża na Wschodni po obecnym torze dalekobieżnym.
2009-09-30 09:31:00 (16 lat temu)
fck
do Jarosław Dubowski: Skoro EW55 no to zacieśniamy początek do 1958.
2009-09-30 10:12:51 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Sprawa prosta: to jest budowa przystanku PKP Warszawa-Powiśle w latach 1962-63. Tory w tunelu (choć w czasie zrobienia zdjęcia na przystanku rozebrane) były już od 1933 r., natomiast dodatkową parę torów dalekobieżnych (po których na fotce jedzie pociąg podmiejski) zbudowano w 1949 r. w czasie odbudowy tunelu.
2009-11-11 00:15:58 (16 lat temu)
1944 - Powstanie Warszawskie
Warszawa
Kavikvs
Dokładna data to 2 sierpnia.
2009-11-10 23:36:10 (16 lat temu)
Wiadukt GKW
Bytom
Neo[EZN]
Linia prowadziła do warsztatów przy ul. Brzezińskiej.
2009-10-19 22:36:36 (16 lat temu)
Do warsztatów jak również do Piekar Śląskich i dalej przez Buchacz do Suchej Góry
2009-11-10 22:09:47 (16 lat temu)
Kościół św. Barbary
Bytom
Neo[EZN]
To obecny kościół św. Barabry
2009-11-10 22:06:11 (16 lat temu)
Bazylika Świętego Krzyża
Warszawa
Neo[EZN]
Na są zdjęcia tego obiektu i opisy z których wynika że w 1953 remontowano dopiero fasadę kościoła, więc datowanie tego zdjęcia przesunął bym poza tą datę. Na jest full starych zdjęć tego obiektu, sprzed wojny, w trakcie i powojennych :)
2009-09-28 09:52:02 (16 lat temu)
do pawulon: Ja myślę że po prostu wydano po wojnie pocztówkę z przedwojennym lub wojennym zdjęciem i w obieg poszła w 1946 roku. Także może to być przedwojenny widok.
2009-09-28 10:13:44 (16 lat temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
Ja stawiam na zdjęcie nie starsze niż z lat 70-tych ubiegłego wieku - wnioskuję to po proporcjach znaku za pomnikiem - dawniej biała kresa by ła węższa i krótsza.
2009-09-28 11:42:06 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Tutaj jest coś o tym - i trudno powiedzieć czy tak faktycznie było - może nie było ustandaryzowane to jaka ma być długość i grubość kreski ale z tego artykułu wynika że taki znak mógł być stosowany od 1938 roku.
2009-09-28 12:10:48 (16 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: Rok wcześniej ?
2009-11-10 21:57:28 (16 lat temu)
Ratusz Staromiejski - Muzeum Okręgowe
Toruń
mamik
Vistę przeinstalowałem, routera zresetowałem, a ikonki nadal nie ma ;-) Nic to, jadę dalej z Toruniem
2009-11-10 19:26:44 (16 lat temu)
do mamik: Nie przejmuj się, ja je uzupełniam i dosyć sporo czasu spędzam nad nowym formularzem i całym systemem dodawania zdjęć. Już mi niewiele zostało więc wkrótce okaże się czy będzie lepiej.
2009-11-10 20:06:23 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Przy okazji napiszę, że w końcu będzie odczytywanie daty zdjęć z EXIFa więc zaoszczędzi się trochę czasu.
2009-11-10 20:08:31 (16 lat temu)
Mapy i plany
Cieszyn
stoik
augiasz
 
Zawęź do 1911 roku - na mapie nie ma jeszcze obecnej linii kolejowej 321 Ostrava-Svinov - Český Těšín, która powstała właśnie wtedy (ktoś ją zaznaczył ołówkiem)
2009-11-10 12:45:33 (16 lat temu)
stoik
 
do augiasz: Już zmieniłem na okres międzywojenny, bo tak mi coś przeczucie mówi... ; )
2009-11-10 13:00:53 (16 lat temu)
A nazwy tych miejscowości nie wydają się wam nieco zbyt współczesne?
2009-11-10 14:47:29 (16 lat temu)
stoik
 
do pawulon: Mnie się wydają raczej oryginalne; tak się to wszystko nazywało, nie widzę nieścisłości ( tzn. wszystko po czeskiej stronie ma teraz swoje czeskie odpowiedniki, a wcześniej były niemieckie ). Nawiasem - rozbawiło mnie niegdyś porównanie Simoradz - St. Moritz ; )
2009-11-10 15:01:28 (16 lat temu)
stoik
 
do pawulon: ( tzn. - można dyskutować, kiedy taka nazwa jak np."Trzyciąż" pojawiła się pisana polskimi znaczkami i jak na swoją wioskę mówili trzyciążanie - no ale ciężko wnikać w takie dyskusje bez specjalistycznego rozeznania w temacie )
2009-11-10 15:18:27 (16 lat temu)
stoik
 
do stoik: ( sorry, miało być "Trzycież" )
2009-11-10 15:20:11 (16 lat temu)
augiasz
 
do stoik: To jest polska mapa, więc czym miało być pisane - cyrylicą? I dalej nie zawęziłeś dat. Mapa przedstawia stan sprzed roku 1911...
2009-11-10 15:56:20 (16 lat temu)
stoik
 
do augiasz: ok
2009-11-10 18:40:19 (16 lat temu)
Małachów
bonczek_hydroforgroup
Kapliczka z prawej ma dość niezwykłą formę architektoniczną...
2009-11-01 15:00:36 (16 lat temu)
ekstra ta kapliczka:)
2009-11-01 18:13:40 (16 lat temu)
stoik
 
jak jakaś stupa buddyjska : )
2009-11-10 15:56:16 (16 lat temu)
Latarnia morska Niechorze
Niechorze
Neo[EZN]
To jest latarnia morska w Niechorzu koło Rewala . W Rewalu nie ma i nie było latarni :)
2009-11-09 23:39:14 (16 lat temu)
do pawulon: Paczpan jak na aukcjach oszukują wstrętni szubrawcy!
2009-11-10 10:01:37 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Od tego my jesteśmy żeby ich wyłapać i ich złe uczynki obrócić w niwecz ;))
2009-11-10 12:49:30 (16 lat temu)
Ośrodek Szkolenia Kierowców LOK
Zabrze
Tomasz Górny (Nemo5576)
stoik
 
Wygląda nieco jak dawna synagoga...
2009-11-10 09:39:42 (16 lat temu)
do stoik: Odpada :) Obydwie zabrzańskie synagogi stały na Brysza (była jeszcze trzecia przy cmentarzu, ale tą rozebrano bodajże w XIX wieku). Z tych na Brysza jedną Niemcy spalili (obecnie w tym miejscu jest pomnik a starsza i mniejsza która w 1938 roku nie pełniła już roli synagogi stoi do dziś. Tylko nadal nie udało mi się dowiedzieć który to budynek. podobno ten ale niezbyt mi to pasuje. Już bardziej ten ale też nikt nie umie potwierdzić ani zaprzeczyć :(
2009-11-10 09:51:21 (16 lat temu)
do stoik: Jeśli nie synagoga to pewnie pierwotnie to była jakaś restauracja / etablissement z dużą salą na piętrze.
2009-11-10 09:55:27 (16 lat temu)
stoik
 
do Neo[EZN]: Swobodne skojarzenie, pewnie przez te okna... : )
2009-11-10 09:59:55 (16 lat temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...3171731718317193172031721317223172331724317253172631727...3183431835następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: krakowskie przedmieście 43 zawodzie Chełm I liceum chełm chełm Chełm kościół pw. św. jana chrzciciela nowe ogrody piaskowa kunickiego opole opole kościół zbawiciela gdańsk palmiry palmiry biskupia górka palmiry komenda główna Łekno końskie koleg 3 maja pszczyna ulica paderewskiego bydgoszcz bruska bydgoszcz bruska bydgoszcz bruska bydgoszcz bruska trzebnica trzebnica kpgo Szczecin Narutowicza 10 rzeszów rzeszów jeżyce siemianowice dag fabrik krochmalna 46