| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.marek45
3
2.Paulus
2
3.labeo7
2
4.Ewqa100
1
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.† Yanek
1
2.marek45
1
3.Wiesław Smyk
1
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1755
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1320
4.vetinari
1264
5.cm
1142
6.Wacław Grabkowski
1067
7.Tomiko
1025
8. legion
948
9.ireneusz1966
912
10.Balbina
722

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...3173931740317413174231743317443174531746317473174831749...3183231833następna
Most Józefa Piłsudskiego
Kraków
Neo[EZN]
Widoczny słup linii 60kV którą doprowadzona była do Krakowa energia elektryczna z Elektrowni Jaworzno.
2009-10-23 16:05:04 (16 lat temu)
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zabrze
Tomasz Górny (Nemo5576)
Uprzedzając pytania. Tak, mamy w Zabrzu dwa ZUSy. Znaczy jesteśmy lepsi niż Turbodymometr bo on ma tylko półtora :D
2009-10-22 21:23:38 (16 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): ZUS macie jeden, ale siedziby ma dwie. Oddział chorzowski też nie jest gorszy, bo oprócz zasadniczego gmachu na Dąbrowskiego 45 urzęduje tez na Lwowskiej 2...
2009-10-23 09:08:29 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Y tam :) Może i on jeden, ale coraz większy. W zeszłym roku na 3 Maja zawzięcie podwyższali dach od strony Bankowej, pewnie miejsca na biurka zabrakło. Coraz więcej ich w środku siedzi, a co idę coś załatwić tym trudniej kogoś kompetentnego znaleźć :/
2009-10-23 15:13:33 (16 lat temu)
Słuchajcie, mam prośbę, chciałbym wyjaśnić, do czego służyły dwa okrągłe otwory w wieży kościelnej, widoczne jeden tutaj, a drugi od strony pl. Dominikańskiego?
Różne myśli mi kołatały w czerepie:
- otwory rozsyłające dźwięk dzwonów. Ale, ale – one są za nisko! Dzwony są o wiele wyżej i mają kratownicowe okna, które się otwiera, żeby były lepiej i dalej słyszalne
- otwory wentylacyjne - aj, Stenek, to bzdura ;-)
- otwory, w których były okna ze szkła. Dość dziwne, ale póki co prawdopodobne rozwiązanie tej zagadki
- otwory do wciągania dzwonów na wieżę - oj, chyba pudło
- otwory typowo ozdobne, choć dziwna to ozdoba wieży. Może być. Wreszcie, a może przede wszystkim:
- są to otwory po dawnych cyferblatach. Wszak sam zegar nie potrzebuje takiej wielkiej dziury, wystarczy mały otwór, żeby nim wyszły na zewnątrz ośki 2 wskazówek i nic więcej. Jednak ta wersja dziur dla cyferblatów potwierdza się w Sycowie, tam w taki duży otwór wieżowy, w który wstawiano duży cyferblat, więcej info jest tutaj:
Reasumując, przykład wieży kościoła w Sycowie, unaocznia możliwość umieszczania cyferblatów w tak dużych otworach na wieżach.
Szkoda tylko, że na żadnym zdjęciu czy szkicu, nie widać tarczy zegara na wieży kościoła pw. Marii Magdaleny w Cieszynie, czyżby to był tylko zamiar budowniczych, a otworów tych nigdy nie obsadzono cyferblatami? c.d.n.
2014-01-19 22:28:42 (12 lat temu)
cd.:
Kto wie, może na tej wieży, jest jeszcze stary mechanizm zegara lub jego resztki albo i szczątki, albo choćby tylko miejsce, gdzie stał lub mógł stać, może i otwory na ciężarki na sznurach czy łańcuchach, kto potrafi tam się dostać? ;-)
2014-01-19 22:28:59 (12 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Stenek: ciekawe pytania. na większość - sam sobie odpowiedziałeś : ) ja szczerze mówiąc - nie mam teorii.
2014-01-19 22:46:18 (12 lat temu)
do stoik: Zagadka owych okrągłych otworów w wieży - nadal otwarta ;)
2015-05-11 23:40:13 (11 lat temu)
Askofer
+1 głosów:1
A mnie się wydaje że to zwykłe świetliki aby więcej światła dostawało się na schody w wieży .
2015-05-12 01:41:45 (11 lat temu)
do Askofer: Żeby to stwierdzić, trzeba by się tymi schodami przejść na wieżę, wtedy albo ujrzymy ów kolisty otwór, albo nie ;)
2015-05-14 23:26:04 (11 lat temu)
do Stenek: panowie..moźe sie uda wejsć i stwierdzi na noci kościolów..chyba 29.5.2015
2015-05-15 07:31:42 (11 lat temu)
do vetinari: Noc kościołów? Chyba pomyliłeś z Nocą Muzeum , ha ha
2015-05-16 23:12:09 (11 lat temu)
do Stenek: wlasnie źe nie-w tym roku jest noc kościolów tydzień po noci muzeów..niestety la mnie...mam urlop tylko na 22.5.......jak mluwi krecik-ach jo....:-(
2015-05-18 08:08:45 (11 lat temu)
Muzeum
Racibórz
Neo[EZN]
mar
2009-10-22 22:22:12 (16 lat temu)
3 Maja 10
Zabrze
Tomasz Górny (Nemo5576)
Ten parter średnio pasuje do wyglądu reszty budynku...
2009-10-22 22:08:56 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: No cóż. Dawniej był tam sklep, ale słabo pamiętam jak wyglądało oszklenie parteru. Ale kupowanie cukierków na kartki w tym sklepie pamiętam świetnie :)
2009-10-22 22:18:35 (16 lat temu)
Bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Kalisz
mroczan
Kavikvs
 
Radzę zmienić rozmiar na większy lub mniejszy by zredukować efekt rastra.
2009-10-21 22:43:21 (16 lat temu)
mroczan
+1 głosów:1
Poprawiłem, chyba z dobrym skutkiem.
2009-10-22 15:10:55 (16 lat temu)
Kavikvs
 
do mroczan: Znaaacznie lepiej. W takich sytuacjach trzeba kombinować z rozmiarem. To samo w przypadku morry.
2009-10-22 20:08:39 (16 lat temu)
Kościelec (2155 m n.p.m.)
Neo[EZN]
zuf
Kościelec leży w Tatrach Wysokich. Poprawiłem :)
2009-10-22 19:19:46 (16 lat temu)
Trzech Braci 3
Cieszyn
stoik
Masz na myśli efekt końcowy?
2009-10-21 23:40:32 (16 lat temu)
Dobrze że przy okazji tej budowy studni nie wyburzyli :)
2009-10-21 23:53:39 (16 lat temu)
stoik
 
do Neo[EZN]: Budynek jest już na ukończeniu i nie wygląda dużo lepiej.
2009-10-22 00:00:58 (16 lat temu)
do stoik: Chętnie podejmiemy się jego oceny jeśli któryś z kolegów zechce się podzielić z nami jego widokiem :)
2009-10-22 11:25:06 (16 lat temu)
Widokówki z Raciborza
Racibórz
Neo[EZN]
stoik
 
Ładna rzecz, chciałoby sięobejrzeć oddzielnie ; )
2009-10-22 10:18:03 (16 lat temu)
do stoik: Zapewne każdy z tych widoków został wydany jako oddzielna pocztówka - prędzej czy później i do nich się dogrzebiemy :)
2009-10-22 11:22:00 (16 lat temu)
Piłsudskiego 5
Zabrze
Neo[EZN]
To ulica Świerczewskiego (obecnie Piłsudskiego), tuż przed skrzyżowaniem tej ulicy na Wolności. A to zdaje się pocztówka z lat 60.?
2009-10-22 04:46:52 (16 lat temu)
Brama Chlebnicka
Gdańsk
Kavikvs
Jeszcze licencję trzeba podawać i powinno być w porządku.
2009-10-21 22:18:22 (16 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: Z opisu wynika, że nie trzeba.
2009-10-21 22:21:24 (16 lat temu)
do Kavikvs: A to przepraszam i zamieniam się w ciszę :)
2009-10-21 23:19:24 (16 lat temu)
Kavikvs
 
2009-10-21 23:23:18 (16 lat temu)
Ale mógł byś przy dodawaniu zdjęcia w rubryce "dodaj podpis" zamiast swojego nicka wpisać "Pumeks" i zaznaczyć w "Źródłach prywatnych" linijkę "Zdjęcie na licencji creative commons". Tak robi większość i jest to do przyjęcia :)
2009-10-21 23:32:28 (16 lat temu)
Kavikvs
 
do pawulon: Co do creative commons to nie widzę różnicy z wikipedią. Co do Pumeksa, to musi mu wystarczyć wzmianka w opisie zdjęcia. Nie chcę zmieniać ustawień w dodawaniu zdjęć, bo nie mam do tego głowy i zapominam odkręcać zmiany przy następnych. Miałem ten problem na Hydralu i dałem sobie na wstrzymanie zwłaszcza, że natychmiast usuwam już dodane zdjęcia z dysku i cofnąć się jest ciężko.
2009-10-21 23:47:10 (16 lat temu)
do Kavikvs: No cóż, wybór należy do ciebie :)
2009-10-21 23:48:55 (16 lat temu)
Kavikvs
 
do pawulon: A juści;)
2009-10-21 23:50:49 (16 lat temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...3173931740317413174231743317443174531746317473174831749...3183231833następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: kładno Sanok Sanok grupa grupa Autosan Autosan Autosan Autosan Star 29 Star 29 Star Star Przełęcz Łupkowska sępolno 125p Kielce dworzec przemyśl przemyśl przemyśl przemyśl dorothenstrasse mural dorothenstrasse mural kasinka mała rozogi Paderewski malczewskiego 16B, Jelenia Góra kaplica huberta kaplica kaplica jędrzejów jędrzejów kaplica