Do Marcin: Dla takiego budynku tworzymy obiekt, jak widać w przypisaniu zdjęcia. Z tego wynika, że podstawową jednostką jest budynek niezależnie od tego, ile adresów na nim jest. Przypisanie do samej ulicy pozostało, bo ulicę widać na dłuższym odcinku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kropka
do blaggio.: Naczelny Szef - Admin prosił mnie abym na razie nie tworzył obiektów ... Jestem Posłuszny i tylko wrzucam ulicę z jej numerem ... Skoro przyp[isałes To Chwała Ci ... Dziękuję
do sawickimarcin: Nie przypisuj proszę naczelnego szefa do mnie. ja jestem tylko adminem, do szefów mi daleko... baaaardzo. Jeśli obiekt trzeba założyć, napisz na forum, założymy.
Do Marcin: Utworzyłem obiekt przedszkola. To jest róg ulicy Sierakowskiego, nie Brzóski.
Adres w użyciu jest przy Sierakowskiego, ale budynek stoi też przy Olsztyńskiej i wejście główne jest od tej ulicy, więc obiekt przypisany jest do obu ulic. Do Olsztyńskiej również z adresem (nieużywanym, bo taki jest) po to, by znalazł się na swoim miejscu wśród innych obiektów przy tej ulicy (bez adresu byłby na początku).
Zależnie od tego, z której strony jest zdjęcie, można wybrać ulicę w oknie edycji zdjęcia klikając w wyraz "rozwiń" w "Ścieżki przypisań - rozwiń". Tu wybrałem Olsztyńską.
W takim "rogowym" obiekcie mającym nazwę własną (przedszkole), żeby nie było wątpliwości, jaki jest używany adres, adres ten dopisany jest w nazwie obiektu.
Do Marcin: Kamienicę można przypisać też do Kominiarskiej z nr 6 (ta działka narożna ma dwa adresy) według wskazówek spod zdjęcia przedszkola na Olsztyńskiej.
Do Marcin: Ktoś uprzejmy już utworzył obiekt komisariatu, ja przypisałem zdjęcie i zmodyfikowałem nazwę, bo to jest też obiekt narożny, który też przypisałem do Kominiarskiej. Podpis pod zdjęciem do korekty.
do blaggio.: Zprawdź czy marcin juź ma obcjie dodawania obiektów i editowania mapy....W registru zmian widze źe coś tam u niego zmnieniono. Na początku jego kariery mu odebralem obcjie editowania mapy i dodawania obiektów, kiedy wstwarzal obiekty dla swojich zdjięć i omijal juź zaloźone obiekty. Byla to wtedy jedyna szansa jak powstrzymać powstawania balaganu, kiedy nieodpowiadal na uwagy i prośby....
do blaggio.: Marcin jeszcze nie umie dodawać obiektów. Niestety mając wyłączoną opcję dodawania obiektów, nie masz opcji dodawania zdjęć. Jakiś błąd skryptu o którym pisałem do Neo. Dlatego mu włączyłem możliwość dodawania obiektów. Tylko z tego powodu ją posiada.
Do Marcin: Zgodnie z sugestią wykreowałem obiekt pchlego targu i przypisałem zdjęcia. Uważam jednak, że z tych dziesięciu zdjęć wystarczyłoby 5-6.
Cenniejsze byłyby ujęcia ogólne pokazujące ten targ na tle otaczającej go zabudowy i jego usytuowanie, a nie tylko jego zawartość i ludzi.
do sawickimarcin: Jasne. Chciałem tylko podpowiedzieć, jak warto ukierunkować się przy fotografowaniu, aby taka dokumentacja była w miarę wszechstronna, a nie przypadkowa. Część z tych zdjęć spełnia to kryterium.
do blaggio.: Teraz po opublikowaniu i Twoim wzbogaceniu o "pinezki" mogę ocenić tą Foto-sesję jako UDANĄ ... Planuję jutro Reportaż BAR CEGIELNIA wraz z wnętrzem - Jestem Tam STAŁYM BYWALCEM ... :)
Tutaj przed bramą ustawiono kilkadziesiąt macew z tych, które hitlerowcy usunęli z grobów i które zachowały się zeskładowane w jednym miejscu na terenie cmentarza.