do Mkoas: Mym zdaniem takie kamienice wywołują najwięcej emocji właśnie w takim stanie, oczywiście najlepiej by miasto wyglądało schludnie i czysto, lecz gdy się chodzi po jakiś mniej reprezentacyjnych częściach i za 40,50,60-letnimi blokami znajdzie się taki ''ukryty'' dom, można się zastanowić jak takie miejsce wyglądało dawniej, ile to jeszcze będzie stać, czy zostanie zburzone czy wyremontowane itp (oczywiście to tylko moja opinia, pozdrawiam)
do vetinari: Problem w tym, że mnie się wydawało, że zdjęcie jest OK - ciężko mi czasem wyczuć. Cofnąć się bardziej nie mogłem bo samochód stał :) Już patrzę w programie co mogło być lepiej :)
do Łódzka Migawka: Wyśli mi original, i coś tam wykombinuje ☺☺☺ teź na początku swojej kariery patrzylem z zazdrością na wyprostowane zdjięcia kolegów i koleźanek...pare lat to trzwalo, ale jako tako mi się prostowanie udawa ☺☺☺
do piotr brzezina : Potwierdzam, przy kominie. O ile tam faktycznie krzywizna komina była bardzo widoczna, o tyle w przypadku tego budynki nie sądziłem, że jest problem. Nie wyczułem tego.
do Łódzka Migawka: O wiele lepiej ☺☺☺ brawo, tylko niezapominaj na poobcinanie tych zniekśtalconych boków po obróbce. Dla tego jest potrzebe te dwa kroky do tylu. že by Ci pozostalo więcej widoku po obróbce. Ale szacunek i podziw.....☺
do vetinari: Dziękuję bardzo za lekcję i naukę :) Od dzisiaj będę tak robił :) Przepraszam za kłopot - czasem za dużo rzeczy jest naraz do zapamiętania. Děkuji :)
P. S. e-maila dostałem, teraz wiem o co chodzi :)
do Łódzka Migawka: Za lekarstwo i porade się niedzękuje, jak wejdzieś w sprawe, i troche z nami pobędzieś, to sam będzieś komuś pomagal i wspieral. Kaźdy początek jest trudny, ale kiedy niejesteś sam, i wtedy masz polowe problemu zalatfioną ☺☺☺
To na pewno nie jest z dala od centrum, a zastanawia mnie ta kamienica po lewej, która nie ma przejazdu bramnego, co jest rzadkością, bo wjazd na podwórze musi być z innej strony, czyli np, z ulicy poprzecznej (kamienica narożna). kamienica nie ma też balkonów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: skasowane Bałuty
do Ewqa100: Tylko trochę dziwne wydaje się takie częste mylenie się, jeżeli opis tego, co na zdjęciu pochodzi z gazety. Chyba że nie pochodzi. "Republika" to czysto łódzka gazeta i chyba jej redaktor nie mógłby wykazywać się tak słabą znajomością łódzkich realiów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
do Ewqa100: A w ogóle podpis pod tym zdjęciem "Targ przedświąteczny..." trochę dziwi, bo nawet przed Wielkanocą nikt jeszcze nie chodził ubrany do figury. Chyba że chodzi o jakieś żydowskie święto (wydawcami gazety byli żydzi, ale czy to miałoby jakiś wpływ, nie wiem).
do blaggio.: W sumie to chyba nic dziwnego, patrząc np. na obecną "Gazetę Wrocławską", której redachtory importowane z powiatów ościennych i okolicznych wiosek najwyraźniej słabe mają pojęcie o topografii i historii miasta. Widać to już od jakiegoś czasu, ale ostatnio rzadko zaglądam bo się jeszcze do tego brzydko zideologizowali ...
do max: Przeważnie do zajęcia się tematami miejskimi pchają młodych niedoświadczonych, ale to nie byłoby jeszcze takie złe, gdyby ktoś ze starych wyjadaczy miał ich pod opieką. Przy spadających nakładach i w dobie internetu pewnie wpływ na to wszystko ma cięcie kosztów.
Odpisałem zdjęcie od Zachodniej, bo odróżnieniu od innych wchłoniętych przez przedłużoną Zachodnią ulic z tej ulicy pozostały tylko budynki na narożnej posesji Limanowskiego 15.
Co prawda zanim wybudowano obecną wschodnią jezdnię ul. Zachodniej między Limanowskiego i Zgierską (zachodnia jezdnia istniała już od kilkunastu lat jako ul. Snycerska) ten fragment dawnej Masarskiej włączony był w ciąg Zachodniej, ale jeździły tędy tylko tramwaje. Stała nawet jeszcze kamienica pierwsza po lewej, ale nowa jezdnia pobiegła już innym śladem bardziej na lewo.