Główny obiekt na tym kadrze to kamienica oznaczona numerem 77 - stoi bezpośrednio przy ulicy Limanowskiego. Limanowskiego 79 to ta w głębi po lewej stronie ...
Składam oficjalny wniosek o zmianę tytułu obiektu z Fabryka Izraela Poznańskiego na : Obiekty pozostałe po Zakładach Przemysłu Bawełnianego "POLTEX" im. Juliana Marchlewskiego. Obiekt aktualny to to nie fabryka i żadnej produkcji tu nie ma. Obiekt zajmuje się działalnością handlowo - rozrywkową a nie produkcją.
do sawickimarcin: Nie ja zakładałem obiekt, może masz rację, ale tyle razy zmieniałem nazwy obiektów, a potem okazało się że wprowadzono mnie w błąd. Jeżeli kol. blaggio zatwierdzi tą Twoją nazwę to zmienimy. Bez urazy.
do max: Dzięki, Nie czytałem tego a grzeczność wymagała odpowiedzi. Kol. blaggio mi dużo pomógł podczas dodawania zdj. w Łodzi i dla mnie jest łódzkim autorytetem
Teraz przyglądając się tym moim zdjęciom wydaje mi się, że takie zdjęcia jednak są ciekawsze niż "martwe natury" bez ludzi i samochodów. Szkoda, że czasem nie można pogodzić jednego z drugim.
Te akurat zdjęcia robiłem kradnąc czas w godzinach pracy, bo nadarzyła się okazja bycia w tej okolicy.
Jak widać na dodanych przeze mnie ostatnio zdjęciach sprzed trzynastu lat, czyli z mojego okresu przedfotopolskiego (wtedy jeszcze nie było GSV z Polski), czasem nie przeszkadzały mi słupy, znaki, samochody i ludzie, bo zdjęcia robiłem dla siebie (akurat tamtego dnia robiłem je w pośpiechu). I bardziej interesowało mnie wzajemne usytuowanie budynków, a nie tylko wyizolowane obiekty. I tego mi na Fotopolsce brakuje, bo takie dokumentowanie zabudowy tylko poprzez "etykietki" (zdjęcia najczęściej tylko frontów budynków, dom po domu, bez pokazania szerszego ich zgrupowania, wzajemnego położenia) wydaje mi się nieco sztuczne. Ostatnio staram się odrzucać te fotopolskie końskie okulary, ale nie jest łatwo, bo trzeba uważać, żeby zdjęcie nie zostało uznane za nieprzemyślane i przypadkowe. Warto jednak rozszerzyć pole widzenia i dlatego polecam taką zmianę sposobu podejścia.
do vetinari: Jestem zdania, że w tej sytuacji lepsze będzie pozostawienie przypisania do ulicy i załatwienie reszty przypisań znacznikami. Przynajmniej ja bym tak zrobił.
do cm: Jak ten wielki budynek po środku otrzyma swój o obiekt, to ścieźka przypisań pod zdjięciem będzie Polska, woj łódskie, Lódź, ul. Zachodnia, Zachodnia 22a-22b. Ten budynek się zbyt wrzuca w oczy źe by bylo zdjięcie przypisane tylko do ulicy.
do vetinari: Kwestia dyskusyjna. Gdyby na zdjęciu było widać jeden cały budynek i fragmenty innych, albo pozostałe byłyby w tle, to zgodziłbym się z Tobą. Jak dla mnie - ponieważ widać kilka budynków w całości, nadal uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest przypisanie do ulicy i dodanie znaczników. Cóż, każdy ma prawo do swoich poglądów.
do cm: No, kiedy kaźdy obiekt widoczny na tym zdjięciu by byl zaloźony z osobną fotogalerią, to by byly znaczniky na miejscu. Ale jedyne 2 budynky widoczne na tym zdjięciu mają swoje obiekty Lódź nie są moje tereny, i ma swoją grupe, napewno dorobią i doeditują jak jest trzeba...
do Fonik1: Może byłbyś w stanie "ściągnąć" w sobie w poziomie to zdjęcie, bo jest zbyt spłaszczone, co widać na tarczy znaku drogowego po lewej. Wiadomo, że przy prostowaniu w dół ani w górę już nie rozciągniesz. No i lekko przyciąć z lewej, bo coś się tam powieliło.
do blaggio.: Co do ''ściągnięcia'' tak chodzi Ci dokładniej o to, że bryły budynków na zdjęciu są zbyt niskie względem stanu rzeczywistego, czy że ogólne wymiary zdjęcia nie są najlepsze?
do Fonik1: Nie mam zastrzeżeń do wymiarów, a raczej do proporcji właśnie w stosunku do rzeczywistości. Po budynkach może tego tak nie widać, jak znakach i samochodach. Dużo nie brakuje. Chyba że program do panoram rozciąga tylko boki, a środek jest dobry, to wtedy może być trudniej.
do blaggio.: Faktycznie, wcześniej patrzyłem się na budynki oraz na 2 znaki i specjalnie zniekształceń nie widziałem, gdy zwróciłeś uwagę na auta wszystko mi się rozjaśniło, zdjęcie zostało podmienione, co teraz o tym sądzisz?
(PS. Jeśli widzisz po lewej połowę przezroczystego znaku to oznacza, że nie wczytała Ci się wersja po podmianie.)