Zobaczyłem sobie zdjęcie tej kamienicy z lat 70' (to, które widnieje w zakładce ''Zielona 9 na innych zdjęciach'') i szybko zauważyłem ''ucięcie'' najwyższego piętra na archiwalnej fotografii i takie pytanko- trzecie piętro tej kamienicy to odbudowa piętra, które zostało zniszczone przed wykonaniem wcześniej wspomnianego zdjęcia czy może współczesna nadbudowa, lecz pasująca stylem do kamienicy?
To nie jest kamienica pod obecnym nr 20, lecz nr 38. Po przebiciu ul. Zachodniej do ul. Limanowskiego na początku lat 50. numerację zmieniono na wydłużonej ulicy. Kamienicę wyburzono podczas poszerzania ulicy w drugiej połowie lat 60.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
Pomimo stanu (szczególnie tego z ostatnich zdjęć z 2019) troszkę domu mi szkoda, takie duże, drewniane obiekty mają swój klimat i detale wynikające z konstrukcji. Swą drogą ten budynek całkowicie jest drewniany? Na widocznym fragmencie ściany szczytowej widać resztki tynku (farby?) i cegły.