|
|
Kraków Kraków - zdjęcia niezidentyfikowane |
|
mar (2011-10-25 23:47:06)
Coś pięknego!!!!! :)
|
|
ZPKSoft (2011-10-26 15:23:55)
Danusiu musisz zobaczyć tego fotojamnisia :)
|
|
Danuta B. (2011-10-26 20:29:04)
Jestem, widzę, oceniam i dopiero zaczynam się zachwycać:). Wspaniała pamiątka.
|
|
† Yanek (2011-10-26 21:02:21)
Fotociacho ;)
|
|
Krzyś_ (2015-06-14 22:00:49)
Niesamowita zagadka z tą budowlą. Może schody pałacowe, jakiś pomnik?
|
|
Krzyś_ (2020-03-30 14:38:42)
Julo - może w tym pudełku jest drugie z tej serii?
|
|
4elza (2020-03-30 15:10:50)
Też mnie to męczy, wczoraj poświęciłam na to zdjęcie sporo czasu, ale bez skutku:-(
|
|
Krzyś_ (2020-03-30 23:13:33)
Ja szukam od 2015 :-) Znalazłem kilkanaście różnych budynków (i pomników z symetrycznymi schodami) z podobną arkadową balustradą - nic nie pasuje.
|
|
Krzyś_ (2020-03-30 23:17:32)
Już mi przyszło na myśl, że to jakiś park miniatur, dawno rozebrany. Ale nie poddaję się.
|
|
ritterswalder (2020-03-30 23:18:58)
A wrzućca nie mógłby pomoc? Podanie jakie fotki były razem z tą mogłoby naprowadzić na ślad.
|
|
chrzan233 (2020-03-31 00:28:44)
Z ratuszem w Zamościu mi się kojarzy, ale to tylko skojarzenie.
|
|
Krzyś_ (2020-03-31 00:36:25)
Tak duże chyba nie są te schody - człowiek dosięga do górnego piętra.
Nawet mniejsze niż schody pałacu w Rogalinie. Mam już cały folder z dworkami i pałacami z takimi schodami :-)
|
|
Krzyś_ (2020-03-31 00:38:52)
Coś takiego to może też być, ale mniejsze:
|
|
Julo (2020-03-31 02:22:40)
W tym pudełku było owszem, więcej zdjęć, ale wszystkie, które mi się udało zidentyfikować pochodziły właśnie albo z Krakowa, albo z Libiąża, gdzie był dom rodzinny mojej Mamy. A ten dom rodzinny (stoi zresztą do dzisiaj) nie ma żadnej takiej konstrukcji
|
|
4elza (2020-03-31 06:13:41)
Jeśli to nie jest z Krakowa, to możemy szukać do skończenia świata...;-)
|
|
Krzyś_ (2020-03-31 12:05:54)
A jamnik był rodzinny? Bo chyba go nie ma na innych zdjęciach, przynajmniej tych na FP.
|
|
Krzyś_ (2020-03-31 12:12:05)
Czyli są tam zdjęcia, których się nie udało zidentyfikować :-) To jakieś światełko w tunelu - o ile jest na nich coś, co pozwala na identyfikację.
|
|
Hellrid (2020-03-31 14:11:20)
A dom rodzinny Mamy gdzie był dokładniej?
|
|
ZPKSoft (2020-03-31 14:33:14)
|
|
Krzyś_ (2020-03-31 23:56:48)
Dobrze, że przynajmniej nie ma liści na drzewach, bo to wtedy mogłoby być we Włoszech, Szwajcarii, Austrii i innych krajach, które zwiedzał Autor tego roku. Chociaż pierwotnie zdjęcie mogło też być w zupełnie innym pudełku :-)
|
|
Julo (2020-04-08 01:41:15)
W Libiążu niemal na pewno tego zdjęcia nie zrobiono. Czy na pewno w Krakowie - nic nie jest na pewno po 90 latach, ale w tamtych czasach ludzie nie jeździli tyle co dziś. Moja Mama przed wojną rzadko opuszczała Libiąż, odwiedzała czasem Kraków (stąd te zdjęcia), czasem jeździła z rodzicami po zakupy do Chrzanowa. Jest jeszcze teoretycznie możliwe (ale bardzo mało prawdopodobne, żeby rodzina mojej Mamy jeździła tam ze swoim jamnikiem - tak, to był pies mojej Mamy), że to mogłaby być Zbylitowska Góra (tam było Prywatne Gimnazjum Żeńskie Zgromadzenia Najśw. Serca Jezusowego, tj. klasztor sióstr Sacré Coeur, w którym trzy lata Mama się uczyła):
Nie ma w tym obiekcie jednak zdjęcia, które mogłoby dać nadzieję na jakieś podobieństwo z tym co widać na fotce z jamnikiem, nawet gdyby jakimś cudem zakonnice pozwoliły tam wejść z psem.
|
|
Krzyś_ (2026-06-22 13:19:38)
Gdzie coś podobnego mogło być (lub jest) w Krakowie?
Chyba tego rodzaju obiekt jest na zdjęciu.
|
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3