26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Teofilów

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Obszar nr 45 Teofilów.
Szczecińska – Aleksandrowska – tory PKP – granica dzielnic Bałuty/ Polesie – Szczecińska.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...1213następna
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Te malutkie tujki które rosną na Twoim zdjęciu przed budynkiem Łanowa 5 - na moim zdjęciu są już prawie tak wysokie jak dom ... Patrz :
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodanie linka
2025-02-08 23:53:14 (rok temu)
Chciałem zrobić współczesne zdjęcie do porównania, ale okazało się to niemożliwe z powodu drzew rosnących wzdłuż nasypu zasłaniających widok.
2015-09-20 22:25:31 (10 lat temu)
A ten niski budyneczek z trzema czarnymi podłużnymi okienkami to nie ten sam budynek (kibelek) ze zdjęcia : ... ?
2025-01-30 19:43:10 (rok temu)
WW
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Swoją drogą "ulica Lipców Reymontowskich" to językowe kuriozum. Na tej zasadzie powinniśmy mieć "ul. Warszawy" albo "ul. Krakowa".
2015-09-21 22:29:16 (10 lat temu)
s_mile
 
do WW: Słusznie. Ale jak wobec tego? "Lipczańska"? "Lipczyńska"? "Lipcowa"? I jak zaznaczyć to "Reymontowskie"? Ciekawe.
2015-09-21 22:42:42 (10 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do WW: Niestety Panowie i Panie, przepraszam za wyrażenie, walnąłem babola z tą nazwą ulicy: oczywiście prawidłowa nazwa brzmi "Lipiec Reymontowskich" i odmienia się tak, jak nazwa Siedlec, choć bywają i nazwy miejscowości, które odmieniają się inaczej np. Stołpce - Stołpców (miasto na zachodniej Białorusi, kiedyś w Polsce) i kilka innych. Nie zmienia to jednak sensu poruszonej tu kwestii nadania takiej nazwy ulicy.
2015-09-22 20:22:24 (10 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do s_mile: Ulica chyba powinna się nazywać "Lipiecka". Nie trzeba wszystkiego łopatologicznie wykładać, szczególnie że obok są ulice Jagny i Boryny. Tak samo nie powinniśmy nazywać ulicy Piotrkowskiej "ulicą Piotrkowa Trybunalskiego", choć jakże wiele osób przyjezdnych nie domyśla się związku z tym miastem i ma tendencję do używania formy "ul. Piotrowska".
2015-09-21 22:56:54 (10 lat temu)
s_mile
 
do WW: Na "Lipiecką" nie wpadłem. Zgoda, uznaję argumentację. Nie sprzeciwiałem się, a jedynie zaciekawiłem.
2015-09-21 23:05:18 (10 lat temu)
do sawickimarcin: Nie ten sam. A w ogóle nie można go utożsamiać z pętlą tramwajową (znacznik krańcówki przesunąłem z kibla na miejsce, gdzie faktycznie była).
2025-01-30 21:15:51 (rok temu)
do blaggio.: W międzyczasie przeanalizowałem zdjęcia te czarnobiałe ... Pamiętam doskonale kibelek tramwajarzy na pętli "Żabieniec - Wschodni" . Te kibelki sa bliźniacze ... :)
2025-01-30 21:20:34 (rok temu)
do sawickimarcin: Na wschodniej kibel stał w środku pętli. Ten stała poza pętlą. Kiedyś udało mi się jeszcze sfocić taki: . Nie istnieje już od jakiegoś czasu.
2025-01-31 18:29:56 (rok temu)
do blaggio.: Ten wschodni pamiętam doskonale - stał wewnątrz pętli torów - tak jak piszesz
2025-01-31 22:20:40 (rok temu)
Nad tym stawem po prawej od gospodarstwa rolnego - mieszkańcy blokowiska z Łanowej i Plantowej urządzili sobie sympatyczną plażę ... :)
2025-02-10 23:27:32 (rok temu)
Do Marcin: A może faktycznie tu też Ciebie wysłałem. Ale przyznasz, że mam wyczucie. ;-)
2025-01-27 21:13:03 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Chętnie bym się tam pokręcił po tych obejściach ... Ale te psy i zapewne nerwowi mieszkańcy ... Za jakiś czas obiekt zamieni się w urbex ...
2025-01-27 21:30:41 (rok temu)
Podziwiam Twoje zdjęcia, ale wykopu tu nie widzę ... I w/g mnie pomyliłeś pawilony. Ten ze zdjęcia to w/g mnie ten z pocztą ...
2025-01-21 23:26:00 (rok temu)
Łukszto
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: pawilon z pocztą nie stoi bezpośrednio przy ulicy.
2025-01-27 18:40:58 (rok temu)
do sawickimarcin: Zauważ, że z tyłu widać kawałek Jagny, czyli to jest przy Łanowej.
2025-01-27 18:53:55 (rok temu)
do Łukszto: Tak ... Masz rację co do Pawilonu ... Ja się pomyliłem ... Ale wykopu nie widzę ...
2025-01-27 20:18:28 (rok temu)
do blaggio.: Sprawdzę swoimi metodami ... Ale wykopu to naprawdę nie widzę ...
2025-01-27 19:55:05 (rok temu)
Hmmmmm ... Jak to rozumieć ... Czyli Bielicowa jest kontynuacją Kwiatowej ... ?
2025-01-21 21:58:25 (rok temu)
Fotografia wykonana przy obecnej SP. nr 182
2025-01-21 22:13:01 (rok temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Ulica Bielicowa była kiedyś ulicą Kwiatową.
2025-01-21 22:11:19 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Bielicowa to obecna nazwa. Gdy ją zbudowano przejęła nazwę Kwiatowa mimo, że przebiega w odległości niecałe 100 m od dawnej Kwiatowej, której brukowana nieużywana jezdnia jeszcze istniała między Łanową i obecną Lipiec Reymont. Bruk zdjęto przed budową pawilonów. Potem gdzieś ok. 1970 r. ten kawałek przemianowano na Ładną, żeby nie mylił się ze starą Kwiatową, ale nie wiem dlaczego jeszcze później została Bielicową.
A ulica Lipiec R. zanim dostała tę nazwę była pozostałością objazdu przez tymczasowy przejazd kolejowy na czas budowy wiaduktu. Po drugiej stronie toru dojazd do przejazdu całkiem rozebrano.
2025-01-21 22:14:49 (rok temu)
do blaggio.: A nie można by zaznaczyć na mapce tego starego przebiegu ulicy Kwiatowej ? Ostatnio jestem pod wrażeniem tej ulicy. Niektóre ulice maja ponanoszony taki dawny przebieg na mapce.
2025-01-22 07:19:34 (rok temu)
do sawickimarcin: To by było trochę na siłę. Taki obiekt odcinka dawnego przebiegu byłby na razie pustym obiektem, bo brak zdjęć z tego odcinka.
Na zdjęciu widać dom, który wcześniej stał na rogu Łanowej i Kwiatowej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-01-22 11:04:59 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Na zlinkowanym przez Ciebie zdjęciu nie widać ulicy Kwiatowej, tylko o niej wspominasz ...Nic nie byłoby na siłę ... Nie ma dokumentacji fotograficznej nieistniejącego odcinka, ale jest bogata dokumentacja współczesnej ulicy ...Przecież nikt nie dokumentuje bez potrzeby przebiegu nawierzchni ulicy co 20 metrów ...To jak ten nieistniejący kawałek będzie bez zdjęć to nic się nie stanie ...Tyle razy mnie mobilizowałeś do działania to teraz ja odbiję piłeczkę w Twoją stronę ... :) Dociągnij tą Kwiatową do Aleksandrowskiej, A ten nieistniejący dom na Łanowej z tego samego zdjęcia - aż się prosi o utworzenie nieistniejącego obiektu Proszę ... :)
2025-01-22 11:31:41 (rok temu)
do sawickimarcin: Do blaggio -> Dziękuję
2025-01-22 17:44:12 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Przedłużyć normalnego znacznika Kwiatowej nie mogłem, bo to zbyt daleko sięgałoby.
Na tym odcinku były przynajmniej jeszcze dwa domy, ale po zachodniej stronie: jeden w miejscu bloku Łanowa 6a, i jeden, którego ruinę jeszcze pamiętam, za blokiem Plantowa 27 przy przedszkolu.
Zaś na odcinku działki/boisko po wschodniej w połowie był też dom, ale w ruinie, i bliżej bloków mały domek zamieszkany. Potem wszystko włączono do działek.
2025-01-22 18:35:49 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
A jak tu odznaczyć że obiekt (mural) nie istnieje ... ?
2025-01-23 23:28:08 (rok temu)
do sawickimarcin: Możesz tylko dodać aktualny komentarz pod zdjęciem muralu. Takich murali już nieistniejących troche jest.
2025-01-23 23:35:57 (rok temu)
do blaggio.: Tak też zrobiłem od razu - przy publikacji zdjęcia ...
2025-01-23 23:48:59 (rok temu)
do blaggio.: Z ciut innej beczki ... Zajrzyj proszę na stronę : Księży Młyn ... Nasi koledzy z Polski - z poza Łodzi uważają że Księży Młyn to po prostu jakiś młyn i w przypisaniach poprzestają po prostu na Księży Młyn ... Nie wybierają ulicy, numer posesji, nazwy obiektu ... Po prostu myślą że to po prostu literalny MŁYN - budynek mellący zboże ... Wkrocz tam proszę - wszak to Ty jesteś TU administratorem od Łodzi ... Jak tam przypadkiem wszedłem - włosy mi stanęły dęba ...
2025-01-25 14:04:41 (rok temu)
do sawickimarcin: Co do muralu - nie chodziło o opis pod tym zdjęciem, na którym już nie ma muralu (trzeba usunąć przypisanie do murali), tylko pod zdjęciem ostatnim, gdzie widać jeszcze choć częściowo mural, a w przypadku czyichś zdjęć w komentarzu poniżej zdjęcia.

Sprawdziłem ten Księży Młyn i stwierdzam, że przesadzasz, a nawet sugerujesz, że niektórzy koledzy są lekko nierozgarnięci, co chyba nie jest prawdą.
W każdym przypisaniu do ulicy jest Księży Młyn jako obszar SIM i to jest w porządku. Jeśli chodzi o przypisania zdjęć do konkretnych budynków, to na Przędzalnianej z różnych przyczyn trochę brakuje, i tu można to podciągnąć. Kiedyś robiłem porządek na ulicy Księży Młyn i tam nie powinno być tak źle. Za podpisy pod zdjęciami jednak już nie odpowiadam. Ogólnie w takich przypadkach czasem dopisuję coś od siebie nie zmieniając oryginalnego podpisu. Jeżeli zdjęcie ma przypisanie do budynku z adresem, niekoniecznie musi być to być wyszczególnione w podpisie.
Moim zdaniem stan uporządkowania tych spraw tam nie różni się zbytnio od tego, co jest w innych rejonach miasta. Od kilku lat dorywczo porządkuję kolejne główne ulice, ale to nie idzie tak szybko, więc do Przędzalnianej jeszcze nie dotarłem.
2025-01-25 17:51:25 (rok temu)
do blaggio.: Piszesz że nie jest tak źle ... Nie chwaląc się jam tam trochę powalczyłem z autorami zdjęć i zmobilizowałem ich do dopisania adresów ,,, Chyba ze trzy zdjęcia na mój wniosek poprawiono ...
2025-01-25 17:59:09 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: I dobrze, chwała Ci za to, tylko nie musisz robić tego w takim stylu, bo tak naprawdę robisz z igły widły.
2025-01-25 18:02:57 (rok temu)
do blaggio.: Próbuje już drugi dzień dodać przypisania to tego zdjęcia podobiektu : "sala gimnastyczna" i "boisko szkolne" i mi się nie udaje ... Zaćma jakaś ... ? Pomóż, Wytłumacz ...
2025-01-26 09:04:24 (rok temu)
do sawickimarcin: W oknie edycji zdjęcia w górnym białym pasku Dodawanie przypisań wklejasz skopiowany na stronie Sali numer w postaci b coś tam i klikasz Szukaj.
2025-01-26 11:10:54 (rok temu)
do blaggio.: Zobacz czy jest dobrze ... Można byłoby też zastosować znaczniki ... Nie wiem co jest lepsze i w którym przypadku.
2025-01-27 07:45:11 (rok temu)
do sawickimarcin: Jeżeli już wydzieliłeś te dwa podobiekty, to bądź konsekwentny. Po to to zrobiłeś, żeby spośród wszystkich zdjęć wybrać te, na których sala jest z bliska i jest głównym obiektem (jedno pominąłeś), wtedy nie dawaj ich już do zdjęć całej szkoły, bo inaczej traci to sens. Do boiska dodaj jeszcze jakieś, na którym widać go więcej, bo na razie to taki obiekt ma małe uzasadnienie tym bardziej, że nie ma żadnego zdjęcia, na którym widoczne byłoby samo boisko, a najlepiej prawie całe. Generalnie tworząc jakiś obiekt np. budynku dajemy raczej zdjęcia jego całego, a w razie czego jakieś fragmentaryczne mogą być na doczepkę.
2025-01-27 22:30:39 (rok temu)
Porównajcie proszę poprzednie zdjęcie obiektu a zobaczycie różnicę ... Ta czerwona papo-podobna materia została całkowicie przykryta ostateczną elewacją ... Na tym ujęciu już jej nie widać.
2025-01-29 18:08:34 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Vetinari: Jak można dać 6 za takie zdjęcie. Zasługuje na 4-. Ani jeden obiekt nie jest tu właściwie skadrowany. To są zupełnie przypadkowe kadry strzelane bez większego namysłu. Zastanów się trochę, zanim klikniesz tę wielce PROTEKCYJNĄ szóstkę. Lepiej w ogóle nie oceniaj.
2025-01-28 23:21:21 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Marcin, nikt nie może zabronić Ci wrzucania tu takich zdjęć, ale proszę: przyłóż się bardziej. Albo wybieraj do dodania tu tylko te dobre, albo wszystkie rób na właściwym poziomie. Wystarczy się tylko trochę postarać.
2025-01-28 23:25:13 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Dziękuję za wsparcie. Ten ostatni pawilon zostawiłem na koniec, bo wiedziałem jakie tam są warunki do fotografowania - słabe ... Wszędzie ciasno i mnóstwo samochodów parkujących podejrzewam ze bezprawnie. Zdjęć krzywych już raczej nie robię ... Dosyć długo się wybierałem na ten obiekt bo miałem śwadomość jakie są tam warunki ...
2025-01-29 09:50:38 (rok temu)
pewu
 
+9 głosów:9
Jeśli mogę moje 3 gr dorzucić do dyskusji :) Z doświadczenia z wielu różnych galerii internetowych (w tym takich, w których jestem jednym z administratorów) doszedłem już jakiś czas temu do wniosku, że system oceniania z dostępną skalą ocen prowadzi do dwóch rzeczy: 1. ludzie zaczynają używać ocen binarnie, tzn nie oceniają, albo dają najwyżsżą możliwą; 2. jeśli ktoś się z tego schematu wyłamie, to zaczynają się dyskusje jak ta powyżej. Zresztą, nie jest to pierwsza, jaką zauważyłem na FP, niektórzy doszukiwali się nawet teorii spiskowych w ocenach niższych, niż 6. Nie jestem psychologiem, nie wiem, z czego to wynika, ale efekt za każdym razem był taki sam. Moim zdaniem, jedynym rozwiązaniem jest system oceniania 0-1 - nie podoba Ci się zdjęcie, idziesz dalej albo zostawiasz komentarz z konstruktywną krytyką; podoba Ci się? dajesz +/lubię to/1, jak zwał, tak zwał. Taki system rozwiązywał podobne problemy na długo przed Facebookiem (wyprzedzający ruch dla zarzucenia mi facebookizacji wszystkiego ;)).
Nie chcę też nikogo do tego przekonywać, ja się potrafię dostosować do reguł panujących na różnych sewisach (albo je omijam, jak mi się reguły nie podobają) i unikam kłótni w internecie. Ot moje przemyślenia z kilkunastu lat obecności w internecie.
2025-01-30 11:05:45 (rok temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
Przy okazji tej dyskusji uaktualniłem nazwę oddziału instytucji o której wizerunku tak burzliwie rozmawiamy.
2025-01-30 17:32:56 (rok temu)
Anneob
 
+10 głosów:10
Jeśli można, kilka refleksji ogólnych. Nie wiem, jakie były zamysły Tworzących Stronę. Ja, naiwnie myślałem, że dla amatorów. Jednak da się zauważyć, że raczej dla fotografów zawodowych i to dla określonych branż. Ludzie nawzajem ‘’straszą się’’ geoportalami, brakami formalnymi i estetycznymi. Gdzie tu miejsce na amatorską fotografię, radość z dzielenia się z innymi swoimi dokonaniami. Czy jesteśmy urzędem miejskim, państwowym, konserwatorami zabytków, planistami, decydentami, itd. itp. Zrozumiałe, że nawet amator wysyłający swoje zdjęcia powinien ze wszech miar starać się zachować rzetelność przy opisie i ‘’numeracji’’ budynku czy miejsca. Jednak to nie zbrodnia, gdy się pomyli. To nie urząd, który musi to robić ściśle, na podstawie dokumentów, planów i oficjalnych projektów. Trochę zdjęć w życiu zrobiłem. Przeważnie b. słabym sprzętem. Znam ‘’ból braku odejścia od modelu’’. W mieście to nic wyjątkowego. Stała bolączka - od zawsze. Pod koniec analogów stworzono aparaty ‘’udające’’ dawne kamery studyjne z przednią i tylną ścianką (ruchomy obiektyw w pionie). Pozwalało to, na przynajmniej częściowe zniwelowanie strasznych efektów rybiego oka. Krótkie, szerokokątne obiektywy tak przekłamują proporcje i perspektywę, że domy (z bliska) udają okręty nacierające na nas. Takie ‘’szkła’’ nadają się za to do innych, specjalnych zadań. Pierwszy raz przekonałem się o tym, gdy po erze Zenitów z obiektywami ok. 56 przeszedłem na coś szerszego.
2025-02-12 02:52:42 (rok temu)
do blaggio.: Napisałem przy pierwszym zdjęciu że to najtrudniejszy pawilon ...Wszędzie ciasno i nie ma gdzie się cofnąć. Przed każdą ekspozycją robiłem kilka przymiarek ... Najlepszy dowód - nikt do tej pory nie odważył się zmierzyć z obiektem ...Zrób ZUS z tej strony ...
2025-01-28 23:25:43 (rok temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do blaggio.: A tu jest prosta odpowiedź...
Macin niepośedl strzelać bez więksiego namyslu. Śedl z celem zdokumentować obecny stan obiektu. To źe niejest wyprostowane jest racjia, ale znając jego fotografie, i znając jego nature, wątpie źe kiedyś będzie lepiej. Ja bym w takką pogode, tz. warunky świetlne nieposiedl fotografować,. Ocena więc niejest za samo zdjięcie, ale ogólna. Moźe to jest trudne do zrozumienia, ale ja oceniam i inne rzeczy niź stan techniczny fotografie. A protekcyjną ocena, tak, moźe jest protekcyjna, ale nie tak jak uwaźaś, poprostu taką oceną wspieram ludzi do dalszej pracy. Oceniam tak i innych. Daje im tym na wiadomoścz, źe ich praca ma sens.
2025-01-29 09:00:29 (rok temu)
do sawickimarcin: To przejdź się na peron stacji, albo w rejon przejścia podziemnego, może tam będzie łatwiej.
2025-01-28 23:29:26 (rok temu)
do sawickimarcin: Może w najbliższym czasie uda mi się udowodnić Ci, że i ten pawilon też można sfocić inaczej.
2025-01-28 23:36:16 (rok temu)
do blaggio.: Ano właśnie ... Słusznie napisałeś : "może" ...
2025-01-29 08:19:41 (rok temu)
do blaggio.: Ze stacji Żabieniec wykonam ekspozycję szczytu budynku i ostry skos elewacji południowej. Ale zrób ujęcie od tej strony którą teraz krytykujesz ...No chyba że z drona ...
2025-01-29 08:27:04 (rok temu)
do blaggio.: No na pewno ... Każdy który tam pójdzie sfotografuje obiekt inaczej. Nie musisz mnie o tym mocno przekonywać.
2025-01-29 08:22:00 (rok temu)
do vetinari: Ok. Może mnie trochę poniosło, gdy pisałem o przypadkowych ujęciach, czyli uogólniłem, bo tak naprawdę to wzbudziło moje zastrzeżenia głównie to zdjęcie.
Odniosłem wrażenie, że oceniając wszystkie zdjęcia Marcina jednakowo bez wyjątków starasz zachowywać się tak, jakby on był na FP dopiero miesiąc dwa, i boisz się o to, że przy braku takiego "podtrzymania na duchu" zrazi się i odejdzie pod presją, jaka go czasem spotyka z mojej strony, a może i innych.
I tu jako admin popełniasz błąd. Nikt nie odmawia Ci prawa do indywidualnego podejścia do "pacjenta", ale tracisz okazję do wskazania poprzez selektywne ocenianie, które wyniki pracy są zgodne z oczekiwaniami, a które jednak nie. Zwłaszcza że Marcin ma do Ciebie duże zaufanie. To byłoby bardziej skuteczne, niż moje stanowcze "podgryzanie", od którego często muszę powstrzymywać się. I głównie o to mi chodzi.
2025-01-29 17:30:08 (rok temu)
do blaggio.: Podyskutujemy ponownie jak wykonasz zdjęcie południowej elewacji ZUS-u ... Od strony Łanowej są zabudowania, które skutecznie zasłaniają ZUS. Za ZUS-em od strony południowej jest ścieżka z której często korzystam jadąc rowerem w kierunku Żabieńca i tam nie zrobisz. Zrób ekspozycje z tego miejsca z którego ja robiłem to zdjęcie które aż tak Ci się nie spodobało ... Po lewej pawilon z "dziobem" dachu, po prawej charzcze i krzaczory ...
2025-01-29 17:51:08 (rok temu)
do sawickimarcin: Marcinie, powiem Ci malą tajemnice...duźo robi zprzęt który uźywaś, ale jeścze więcej robi doświadczenie. Podaje ci przyklad .... jest kamienice w Cieszynie przy ulicy Przykopa. Kamienica jest wysoka u ulica w tym miejscu jest bardzo wąska. Moja pruba zdokumentowania tej kamienicy wygląda tak ale eugeniuszowi się udalo zrobić jeścze lepiej
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2025-01-30 20:19:57 (rok temu)
do pewu: W tej chwili już nie chodzi nawet o oceny... Ja usiłuję wytłumaczyć mojemu Administratorowi, że lepszego zdjęcia tego obiektu - jego południowej elewacji (ZUS) z miejsca gdzie ja wtedy stałem - nie da się zrobić ... Jak się okazuje to nie oceny powodują że zdjęcie jest wysoko notowane w rankingu danego miasta, lecz jego oglądalność ... Sofcik utrzymuje że tak właśnie jest.
2025-01-30 17:24:50 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do pewu: Jeżeli głównym celem takiego ocenienia, jakie mamy, ma być cel psychoterapeutyczny, czyli głaskanie po główce dla podtrzymania na duchu, lub okazywanie sobie wzajemnej sympatii dla poprawy samopoczucia, czy poprawianie sobie własnej samooceny przez niektórych uzależnionych, czyli oceniania bez związku z faktyczną jakością zawartości tego, co dodaje się na stronę, to ja za takie ocenianie dziękuję.
Na takich ocenach moich zdjęć absolutnie mi nie zależy. Jedyną satysfakcję mogę mieć tylko z ocen osób, o których wiem, że znają się na czymś, potrafią docenić w pierwszym rzędzie temat, ujęcie, wartość dokumentacji. Nie staram się wybierać do zdjęć tylko słonecznej bezchmurnej pogody, unikać ujęć obiektów zacienionych, ujęć pod słońce itp. tylko po to żeby złapać szóstki, bo takie właśnie są główne preferencje oceniających. Jeżeli decyduję się na trudne ujęcia, to często wyjaśniam pod zdjęciem dlaczego, chociaż coraz rzadziej, i że robię to świadomie.
2025-01-30 19:08:09 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do blaggio.: A widziś, ja widze źe Marcin idzie do przopdu, wybiera kadry, stara się z obrubką. Tacy ludzie są nam potrzebni teź. Ja teź się ciągle ucze, szukam i rozwyjam. Marcin poszedl bardzo doprzodu. I ja się niewstydze za swoją ocene i za to źe mu tym pomagam. Kaźdy jesteśmy inny, ja wole tym zposobem tak pomagać (i wierz mi źe mu dodalem wiele porad na priw.) Ty masz inne potrzeby i inny pogląd..kaźdy z nas swoją robotą wypelnia puste miejca na planie fotopolski. ale kaźdy ją robimy inaczej. Pare dni temu się ktoś zdiwil w komentarzu co robio zdjięcie jakiegoś kiosku w zdjięciach miesiąca.....fotopolska niejest tylko samym dodawaniu, ale i o śliedzeniu pracy tych drógych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2025-01-30 20:08:37 (rok temu)
do vetinari: Dziękuję ... :) ... Bardzo Cię lubię ... :)
2025-01-30 20:19:37 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do vetinari: Co do Marcina, nie zaprzeczę, postęp jest. Jeżeli w tym, że tak mu idzie, jest duży Twój udział, to doceniam to.
Ale ja osobiście wyznaję pogląd, że z upływem czasu powinno być coraz więcej kija, coraz mniej marchewki. Oczywiście przy założeniu, że podopieczny ma ambicję i wie, że na kij też czasem zasługuje, i że to mu pomoże, a nie zaszkodzi. ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2025-01-30 20:21:17 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Niebronie swojej oceny źe bys mnie lubil, ale źe bys szedl dalej i rozwijal się. Kaźdy tutaj ma szanse się rozwijać i przeźwać tą fajną przygode z aparatem w ręce, kiedy pstriknieś i wieś źe wlaśnie "TO jest to" kiedy odkrywasz, znajdujeś i dajeś szanse pokazać nam, fotopolanom to, co widziś ty naokolo siebie. Wiec wyciskaj z siębie tylko to najlepsze i to dodawaj na fotopolske.
2025-01-30 20:23:48 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Od kija tu są inni, ja będąc optimistą i spoźywając ekstrakt chmielowy wole być tym dobrym policiantem...chociaź ostatnio chyba prześedlem cowida....do dziśaj mi wszystkie piwa smakowaly czy raczej niesmakowaly, bo czulem mocny przysmak borówky....straszne...dopiero dziśaj wypilem sobie piwo bez tego cholernego przysmaku. Jak malo wystarczy do radości ☺☺☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2025-01-30 20:29:31 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Czyli umówmy się, że pozostajemy przy swoich rolach. Ja będę nadal tym złym policjantem. ;-)
Ale żeby nie było wątpliwości: obu nam zależy na tym, żeby Marcin na tym skorzystał. ;-))
2025-01-30 20:39:51 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Ok....☺
2025-01-30 20:43:38 (rok temu)
do blaggio.: A mnie się nikt nie pyta ... ??? ... To jakiś eksperyment na żywym organiźmie ... Czyżby WIWISEKCJA ... ???
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: sprostowanie
2025-01-30 20:52:34 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: To jest ogólne zprostawanie naszych obowązkąw administratorów. Niejest Marcinie aź tak wyjątkowy źe by mieś nad sobą specialny nadzór ☺☺☺ Zawsze jest ktoś na straźy pilnuje, pomaga, dopisuje i edituje...
2025-01-30 20:56:01 (rok temu)
do vetinari: Ale to pilnujcie i dyscyplinujcie tez innych Użytkowników którzy na zapytania szeregowego uczestnika Serwisu - nie odpowiada na proste pytania odnośnie jego pracy (zdjęcia) ... patrz "katakumby" ...
2025-01-31 12:04:31 (rok temu)
do sawickimarcin: Słowo się rzekło, kobyłka, czyli zdjęcia, u płota. ;-)

Do tego zdjęcia powyżej , z drugiej strony z podejścia coraz bliżej kolejno , i . W tym ostatnim z malutką łatką w narożniku. W weekend to drugie z łatwością bez blachosmrodów zrobisz lepsze niż moje. Ja bardzo się spieszyłem.
Dodatkowo pawilon, który mogłem ogarnąć tylko z telefonu . Aparatem przy maksymalnie otwartej przysłonie, obcinało lekko końcówkę z jednej strony, a po cofnięciu dałoby radę, ale stałoby się już ponad metr niżej. Tu jednak nie dałem rady
2025-02-11 21:22:49 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dzięki za dotrzymanie słowa. Z całym szacunkiem ale te zdjęcia mi się nie podobają ... Dach wygląda jakby tam coś w środku wybuchnęło i dach się podniósł ...
2025-02-11 22:09:20 (rok temu)
do sawickimarcin: jasne, że ładniejsze byłoby zrobione z większej odległości, ale gdy chce się jakoś pokazać budynek, trzeba iść na kompromis. Dokumentacja ma priorytet wobec estetyki.
2025-02-11 22:32:06 (rok temu)
da signa
 
+4 głosów:4
do blaggio.: "Dokumentacja ma priorytet wobec estetyki " hm..czy więc nie lepiej pokazać w naturalny sposób niecały budynek niż cały . ale zniekształcony?
2025-02-11 22:37:03 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do da signa: Najlepiej pokazać i tak, i tak. A niecały to tak, jak powyżej?
Tego budynku w całości i jednocześnie ze szczegółami nie da się pokazać inaczej. To gwoli dobrej dokumentacji.
Jeżeli mamy poprzestawać na "etykietkach", czyli aby coś było zaliczone, byle kształtne, "ładne" naturalne, ale z dala bez szczegółów, to proszę bardzo.
Dodałem trzy zdjęcia od strony wschodniej tego budynku po to, by pokazać Marcinowi, jakie są możliwości, aż do ekstremum, ale normalnie wybrałbym jedno, to zrobione na tyle z dala, na ile pozwalały przeszkody. Gdyby budynek miał wyglądać całkiem naturalnie, zdjęcie musiałbym zrobić z miejsca 100 m dalej, i budynek byłby poprzysłaniany, a dokumentacja mierna.
2025-02-11 23:49:22 (rok temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
do Anneob: Odniosę się do powyższego komentarza, żeby nie pozostał bez odzewu, ale oczywiście w swoim imieniu.

Wbrew pozorom strona jest dla amatorów i ma dwa cele. Pierwszy, to umożliwić użytkownikom realizację swoi pasji, co pośrednio powinno skutkować indywidualnie pojmowaną przez nich satysfakcją, przyjemnością, poczuciem pozytywnego odbioru ich twórczości itd., bez czego cała reszta nie miałaby sensu, bo innej formy korzyści z tytułu dodawania tu materiałów nie ma. Ale jednocześnie drugim celem, i to celem głównym, jest dokumentowanie, czyli dostarczanie informacji głównie w formie wizualnej.
Wspólna zabawa, żeby była wspólna, zmusza do przestrzegania określonych reguł. Z kolei dokumentowanie mimo, że jest elementem tej zabawy, docelowo przeznaczone jest dla szerszego kręgu odbiorców, i żeby oni mieli z tego maksymalną korzyść, jakość informacji (zdjęć i reszty) im podawanej też nie może być byle jaka. Ale różnie interpretowane są związane z tym wymagania. Stąd właśnie biorą się spory o to, czy coś spełnia te wymagania, czy nie.
"Profesjonalizacja" amatorstwa jest rzeczą naturalną, gdy zgodne jest to z dążeniem do perfekcji i jednocześnie realizuje cel główny. To też jest źródło satysfakcji z tej zabawy. Oczywiście niedopuszczalne jest bezwzględne dyskryminowanie użytkowników, którzy w swoich działaniach nie dostosowują się do wszystkich reguł, ale z drugiej strony to nie znaczy, że należy powstrzymywać się od wszelkich uwag po to tylko, żeby nie zabijać w amatorach ich poczucia satysfakcji z zaistnienia na portalu. Co do sposobu przekazywania uwag i wskazówek przez innych użytkowników czasem można mieć zastrzeżenia, ale tu każdy odpowiada za siebie, więc nie będę na ten temat wypowiadał się.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-02-12 13:31:39 (rok temu)
ylooC
 
+3 głosów:3
do blaggio.: To ja dodam swoje 3 grosze. Na FP jest wielu użytkowników, którzy hurtowo wrzucają fotografie ze źródeł typu zabytek.pl itd. Z amatorską fotografią to nie ma nic wspólnego, a jest tylko przejawem chęci "udokumentowania wszystkiego". Szczególnie w takich sytuacjach staranność w opisach, przypisaniach i numeracjach ogólnie dbałość o szczegóły ma wielkie znacznie. No bo uwag do krzywości zdjęcia archiwalnego , nieostrości itd.. raczej mieć nie można.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: orto
2025-02-12 17:53:07 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do ylooC: Oczywiście, amatorstwo nie może być równoznaczne z amatorszczyzną niezależnie od tego, co wrzuca się na stronę i tworzy. Czy to będą własne zdjęcia, czy pozyskane, czy to będą opisy, podpisy pod zdjęciami, przypisania i wszystko z tym związane. Jeżeli Strona ma być naprawdę przydatna dla osób spoza grona "zabawowiczów", ta staranność jest obowiązkiem. Gdybyśmy to, co tu robimy, robili tylko dla siebie i bawili tym w ramach towarzystwa wzajemnej adoracji, to pewnie tolerancja byłaby dużo większa.
2025-02-12 19:32:22 (rok temu)
voidek
 
+2 głosów:2
Może to samochody pracowników tej firmy, którzy przyjechali nimi do PRACY?
2025-02-05 10:13:15 (rok temu)
4elza
 
+3 głosów:3
Wszystko zależy od punktu widzenia i warunków w jakich żyjemy (pracujemy, wozimy dzieci do szkoły, na zajęcia, robimy zakupy, przemieszczamy się służbowo, czy prywatnie, etc...).
Osobiście, w obecnych realiach nie wyobrażam sobie zycia bez samochodu, a nwet dwóch ;-)
A spodnie z dziurami już są niemodne.
2025-02-06 07:27:39 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do voidek: Taaaaaaa ... Szczególnie mi zasłonił kadr ten duży niebieski blachosmród ... Każdy gdzieś jeździ i gdzieś parkuje ... W/g mnie ponad 50% samochodów jest niepotrzebnych tak jak telefony komórkowe ... Ja swojego telefonu stale zapominama jak wychodzę z domu ... A samochodu nie mam bo wszędzie jeżdżę rowerem. Można ... ? Można.
2025-02-05 22:47:30 (rok temu)
do sawickimarcin: A jak ktoś nawet nie musiałby, ale lubi powozić samochodem, to co?
Z drugiej strony rzeczywiście część samochodów chyba nie jest specjalnie potrzebnych ich właścicielom, bo w godzinach np. południowych cała masa wozideł stoi na osiedlach pod blokami, patrz .
2025-02-05 23:03:17 (rok temu)
sawickimarcin
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Jak lubi powozić to nich jedzie na autostradę i tam się wyszaleje ... Doskonale wiem ze są tacy maniacy czterech kółek ... Mają samochód dla samego miecia i nawet po papierosy wsiadają do samochodu na pół przystanku ... Różne są zboczenia ... Tak samo niektórzy twierdzą o mnie ze nie mam samochodu ...
2025-02-05 23:13:22 (rok temu)
do sawickimarcin: Autostrada to odrębna bajka z innymi regułami gry. W mieście, żeby przedostać się z punktu A do punktu B jak najsprawniej, to jest sztuka. Dla niektórych, którym nie zależy tylko na tym żeby jechać i jakoś dojechać, to jest naprawdę wciągająca gra. ;-))
2025-02-05 23:39:02 (rok temu)
sawickimarcin
 
+3 głosów:3
do blaggio.: Odnoszę wrażenie ze ludzie którzy nie mają samochodu są uważani za dziwaków ...Samochód obowiązkowo trzeba mieć tak jak podarte na kolanach spodnie i brak skarpetek ... Proponuję skończyć tą rozmowę bo to temat rzeka i raczej nie tu jest na to miejsce ...
2025-02-06 07:06:59 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do 4elza: A chodzenie bez skarpetek modne ... ?
2025-02-06 17:30:26 (rok temu)
4elza
 
do sawickimarcin: Modne :-)
2025-02-07 06:17:45 (rok temu)
do 4elza: Kończę tą dyskusję ...
2025-02-07 11:48:12 (rok temu)
Pokaż na mapie
125 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Teofilów
123
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Gliwice Czechowice Gliwice Gliwice twarda Krasne żarki Lipowiec Lipowiec Wyszków Warszawa, ul. Ciepła 1 zamek Toszek sikornik gliwice rzeszów rzeszów Aleja Wyzwolenia Szczecin Szczecin sieniawka emilii plater noteć śluzy noteć park zdrojowy duszniki-zdrój duszniki-zdrój postepowa Opoczno łomża łomża Rynek starego miasta 2 zary zamek Zary mapy Opolska Opolska Zary Mapy Zary mapy narutowicza radom