26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Teofilów

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Obszar nr 45 Teofilów.
Szczecińska – Aleksandrowska – tory PKP – granica dzielnic Bałuty/ Polesie – Szczecińska.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...1213następna
Mijają się ikarusy linii pospiesznej "B".
2015-01-21 22:23:50 (11 lat temu)
do blaggio.: "B" i "H" ... ?
2025-01-11 18:21:26 (rok temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Ten blizej to Jelcz 272Mex.
2025-01-12 10:04:05 (rok temu)
do sawickimarcin: W tamtych latach chyba linia H jeszcze nie istniała. Pierwsza krańcówka linii B na Teofilowie była przy skrzyżowaniu Łanowej i Traktorowej (ok.1967-68).
2025-01-12 09:25:47 (rok temu)
do sawickimarcin: H od połowy 1971 r., czyli jeżeli datowanie jest trafne, to teoretycznie H też mogło być.
2025-01-12 11:56:43 (rok temu)
do mirekjot: Zgadza się. Nie przyjrzałem się dobrze. ;-)
2025-01-12 11:55:14 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Autobusem "H" jeździłem jako chłopak na Plac Dąbrowskiego do Teatru Wielkiego. Mieszkałem już na Teo na Rojnej 50 a w Tatrze statystowałem ...
2025-01-12 19:08:53 (rok temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
To dawna kuchnia.
2024-10-27 17:58:39 (rok temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
To dawna pralnia.
2024-10-27 17:56:28 (rok temu)
ylooC
 
Czy nazwa obiektu jest aktualna ?
2024-10-27 18:27:24 (rok temu)
pawulon
 
do ylooC: Szpital im. Józefa Babińskiego Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łodzi
2024-10-27 18:38:16 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do pawulon: Ktoś kiedyś lata temu taką nazwę przyjął i teoretycznie należałoby ja poprawić, ale wydaje mi się, że nie ma sensu wciskać tej zbyt długiej nazwy oficjalnej. Dodatek "Kochanówka" to już określenie potoczne i to ewentualnie można skasować.
2024-10-27 19:20:54 (rok temu)
pawulon
 
do blaggio.: Ja tylko odpowiedziałem na pytanie kol. ylooC-a ;-)
2024-10-27 19:26:20 (rok temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
Budynek Chłodni.
2024-10-27 17:36:44 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Nazwy pozmieniane.
Jeżeli jesteś tak dobrze poinformowany o przeznaczeniu tych budynków, to może wiesz też jaką funkcję miał budynek ze zdjęcia .
Czy jeszcze będziesz miał możliwość być na terenie szpitala? Dwa domy drewniane nie mają zdjęcia i jakiś większy budynek po drodze do chłodni. Może miałbyś możliwość uzupełnić te braki.
2024-10-27 19:31:46 (rok temu)
do blaggio.: Witam. Na pewno zawitam tam jeszcze. Jak coś, to dodam napotkaną resztę. Obok chłodni są garaże , mam zdjęcia, a wcześniej na południe dawne biura , to duży budynek przed kotłownią z kominem. Możesz dodać dwa obiekty , a ja chętnie dodam fotki :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Nowe tematy
2024-10-27 19:40:43 (rok temu)
do Michał. K: Jak spojrzysz na mapę, to na brzegu zagajnika na południe od chłodni widać spory budynek. Czy to te garaże?
A te biura, to nie jest to czasem obiekt nazwany tu Budynkiem B?
2024-10-27 20:06:50 (rok temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
Litera "O" jest aktualnie bez zaokrągleń ... Od razu mnie to zakuło w oczy ... Replikant ...
2024-10-16 23:19:15 (rok temu)
do sawickimarcin: To i tak chwała projektantowi tej koszmarnej HYBRYDY że zostawił choć napis ... Bez tego miejsce byłoby nie do poznania ...
2024-10-17 06:02:55 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do sawickimarcin: Litery są nieco niższe niż w oryginale. Do tego odstępy niewłaściwe. W takich napisach, a nawet w piśmie technicznym odstępy dostosowuje się do kształtu liter np. A i W mogą być bliżej siebie niż O i G, czy I i N. tedy napis wygląda harmonijnie. A tu pełne i do tego kanciate O prawie styka się z sąsiadami, a T jest odsunięte. Wygląda to pokracznie.
2024-10-18 00:43:21 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Całkowita zgoda z Twoja wypowiedzią. Ale i tak chwała wykonawcy że zachował choć coś zbliżonego ... Nie wszyscy są tak czujni jak my ... A "młode pokolenie" w ogóle to nie interesuje - mają nosy w telefonie i na wszystko mają wy...ne
2024-10-18 06:10:25 (rok temu)
Rafał T
 
+2 głosów:2
Nie da się tego wyprostować ?
2024-10-27 18:54:36 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Zaraz się zawali ;-)
2024-10-27 19:07:10 (rok temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Rafał T : Da się, w Samsungu można prostować zdjęcia.
2024-10-27 19:25:12 (rok temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do mamik: Tylko trzeba chcieć.
2024-10-27 19:28:53 (rok temu)
do pawulon: Może nie umie.
2024-10-27 20:53:23 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Też kiedyś nie umiałem, ale się naumiałem. Powtarzam, trzeba chcieć.
2024-10-27 21:01:15 (rok temu)
do pawulon: Może się dopiero uczy, tak ja Ty. Nauczy się i będą proste
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2024-10-27 21:14:08 (rok temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : I co, będzie poprawiał te już dodane? Chyba sam w to nie wierzysz.
2024-10-27 21:28:29 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Tą robotą "załatwili" ostatni kawałek dawnej Kwiatowej. ;-(
Tylko tu jeszcze pod warstwą błota krył się stary bruk tej ulicy, pozostałość wybrukowanego odcinka zaczynającego się przy ulicy Aleksandrowskiej i kończącego się przy tym tzw. łączniku za boiskiem szkolnym. Dalej kiedyś była szlaka, a bruk tylko pomiędzy Rąbieńską i Złotnem, gdzie teraz jest asfalt.
2024-11-29 22:57:58 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Ja też jestem za Dawną Łodzią ale tamtendy nie szło jechać nawet rowerem ... jechałem tym wąskim chodniczkiem i konfliktowałem się z pieszymi chodzącymi na Działki "Milenium" ...
2024-11-29 23:54:08 (rok temu)
cm
 
+1 głosów:1
Cudowna pierzeja. W Kielcach też takie widoczki mamy niestety... i to znacznie bliżej centrum.
2025-01-10 12:26:22 (rok temu)
Raczej rzadko używane patrząc na trawę.
2025-01-10 13:41:32 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do cm: A ja wolę takie widoczki niż "blaszydła" ze specjalnie - sztucznie rdzewiejącej stali i szkła ... Te blaszydła są u mnie w Łodzi i stoją puste ... Oblepione banerami "Biura wynajmę", "lokal użytkowy sprzedam" ... Wyburza się stuletnie kamienice zamiast je remontować i stawia "blaszydła" ... Pozdrawiam Noworocznie ... :)
2025-01-10 12:33:21 (rok temu)
do bonczek_hydroforgroup: Tak, Bonczku, ja też to zauważyłem - przeczytaj mój podpis pod zdjęciem ... Ciekawe co kryją te garażyki ... Niektóre z nich nie otwierane od nawet kilku czy kilkunastu lat ... Ten pierwszy z prawej - szary aż się zapadł ... Jest poniżej poziomu drogi ... Chętnie bym go prze-urbexował ... :)
2025-01-10 14:37:15 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Dziwaczny ten "dom" ... Cała ściana to okna ... Na przestrzał od strony budynku sąsiedniego : Kwiatowa 42-A też okna ... Na wylot okna ... Jak ci ludzie tam będą mieszkać ... Będą "jak na widelcu" ... I z tym sąsiadem z Kwiatowej 42-A mogą sobie zaglądać w okna a nawet oglądać telewizor ... Szok ...
2025-01-10 22:53:01 (rok temu)
Ja bym NIE POZWOLIŁ aby 10 metrów od mojego domu postawił ktoś taki "klocek" i zaglądał mi do sypialni i patrzył jak ja leżę z Żoną ... Mieszkam 100 metrów dalej i boję się aby ktoś nie zrobił mi takiego podobnego numeru ...
2025-01-11 13:18:18 (rok temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Aktualnie budynek pokrył się rusztowaniami. Ta czerwona "materia" to coś w rodzaju papy. Robotnicy pokrywają elewację drewnianymi (drewnopodobnymi) płytami. śnieżna aura i mgliste powietrze powstrzymuje mnie przed kolejnymi ekspozycjami. Zresztą Łódź jest zdominowana aktualnie zajęciami archiwalnymi Pana Pfeiffera i ciężko się przebić ... Aura jest jaka jest - każdy widzi i łatwiej przy ciepłej kawce pokopiować i powrzucać zdjęcia z Archiwum Miasta Łodzi niż ruszyć w teren i fotografować ... Brrrrrr ...
2025-01-16 22:39:10 (rok temu)
Hmmmmm ... Nie ukrywam ze lubię jak któreś z moich zdjęć jest na stronie Głównej Miasta, czyli Łodzi ... Moje zdjęcie to pod którym piszę teraz ma 11 ocen (polubień) i nie jest wyświetlane na stronie ... Inne zdjęcia mają 7 czy 8 ocen i są wyświetlane ... Czy Administracja zrobi wykładnię tego fenomenu ... ? Czy ktoś tym steruje czy zdjęcia wyświetlają się z automatu ... ?
2025-01-17 12:41:21 (rok temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
2025-01-11 11:20:51 (rok temu)
do sawickimarcin: Marcin, słabo się starasz. Dokumentacja zdjęciowa tego domku jest niepełna. Dałeś trzy zdjęcia od ulicy, piszesz o wielkich oknach z drugiej strony, i chętnie bym obejrzał tę drugą stronę, ale zdjęcia brak. ;-)
2025-01-11 13:47:09 (rok temu)
do pawulon: Sama koncepcja dosyć nowatorska w naszych czasach, kiedy to musimy powściągnąć konsumpcyjne zapędy i oszczędzać Planete dla przyszłych Pokoleń.Jednak tu wychodzi że będzie to pa amerykańsku - "Domek dla gósci"- znany np. z serialu "Moda na Sukces":)
2025-01-11 11:30:08 (rok temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Bo to są te domki, na które nie trzeba pozwolenia budowlanego. One nie mogą zajmować powierzchni większej niż 35 mkw, choć wysokość ich nie jest ograniczona. Czyli można zrobić wieżowiec, byle się zmieścił na 35 mkw. ;-)
2025-01-11 11:34:23 (rok temu)
fantom
 
do pawulon: Od kilku dobrych lat domy bez pozwolenia mogą mieć powierzchnię (zabudowy) do 70 m2, i maksymalnie dwie kondygnacje.
2025-01-11 11:52:07 (rok temu)
pawulon
 
do fantom: A takie nie. Te do 35 mkw to domki niecałoroczne (letniskowe itp.), te do 70 mkw to już mogą być całoroczne (mieszkalne).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2025-01-11 12:04:30 (rok temu)
fantom
 
do pawulon: Domy bez pozwolenia nie mogą być wieżowcami - jak twierdzisz i mogą mieć powierzchnię 2x większą niż twierdzisz. Prawo Budowlane art. 29 ust. 1 pkt 1a)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-01-11 12:09:08 (rok temu)
pawulon
 
do fantom: No, z tymi wieżowcami to był taki żart, bo mogą być tylko parterowe z użytkowym poddaszem ;-)
2025-01-11 12:13:04 (rok temu)
fantom
 
+4 głosów:4
do sawickimarcin: Jeśli potencjalny budynek będzie zaplanowany 4 m od granicy działki i będzie zgodny z zapisami MPZP, to nikt Cię nie będzie pytał o jakąkolwiek zgodę. Możesz sobie co najwyżej zasłony powiesić w oknach albo tuje posadzić.
2025-01-11 13:31:18 (rok temu)
do blaggio.: Mieszkasz przecież niedaleko ... Wsiądż w samochód i podjedź i zrób brakujące zdjęcie ... Stałem na Kwiatowej a i tak właściciel darł się co ja robię zdjęcia ... :( ... Za bramą jest osiedle zamknięte i niebawem tak jak w USA będą mogli strzelać za naruszenie własności ...
2025-01-11 16:16:49 (rok temu)
do sawickimarcin: Ale z Twoich wcześniejszych zdjęć wynikało. że miałeś dostęp na teren dawnego ogrodnika. Stamtąd można byłoby chyba sfocić ten domek od drugiej strony.
2025-01-11 23:03:36 (rok temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Miałem ... Ale się już nie zapuszczam ... Dwa miesiące temu chciałem pourbexować i ktoś zadzwonił po ochronę ... Teren jest strzeżony przez firmę ochroniarską ...Wyprosili mnie ... Musiałem im naściemniać że przyszedłem na grzyby ... :)
2025-01-12 09:29:10 (rok temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Zdjęcia są tu z automatu i pokazują się te z największą ilością odsłon a nie ocen.
2025-01-17 13:59:55 (rok temu)
do ZPKSoft: Byłem przekonany ze chodzi o ilość komentów ...Dziękuję Sofciku ... :)
2025-01-17 14:19:58 (rok temu)
do ZPKSoft: A korzystając z Twojej uprzejmości, Sofciku - wyjaśnij mi proszę czemu wielka seria zdjęć archiwalnych Pana Pfeiffera wyszłą znowu z szuflady ... ? Po ponad 5-ciu latach znowu ujrzały światło dzienne ... Stan "nabitych" odsłon tym zdjęciom się sumuje - te odsłony dawne i współczesne ... Mają po fafnaście tysięcy odsłon i nigdy nie zejdą ze Strony o Łodzi ...Taki żuczek mały jak ja się nie przebije ze swoimi 150-cioma odsłonami ...
2025-01-17 17:03:18 (rok temu)
ZPKSoft
 
do sawickimarcin: To pytanie już nie do mnie a do autora strony.
2025-01-17 17:05:17 (rok temu)
do ZPKSoft: Dziękuję za błyskawiczną odpowiedz. Ty jesteś bliżej Dyrekcji i może nieraz rozmawiacie o sprawach nas - maluczkich ... Ja Dyrekcji nie chcę zawracać głowy ... Ale jak On Sam zobaczy wzmożony ruch dyskusyjny pod jakimś zdjęciem to Go zainteresuje i się wypowie ... ?
2025-01-17 17:11:57 (rok temu)
Pokaż na mapie
125 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Teofilów
123
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: kijowska warszawa lublin 1940 sklep gs stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje