do sawickimarcin: Bo to jest znacznik samego zdjęcia, nie znacznik obiektu. Ten znacznik trochę bez sensu, bo stawia się go nie na obiekcie, tylko w miejscu wykonania zdjęcia głownie po to, by pokazać skąd jest widok.
Przesunąłem znacznik zdjęcia i skierowałem zgodnie z widokiem dla demonstracji.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
do blaggio.: Hmmmmm ... To teraz każdy obiekt będzie miał swojego "pilota" - miejsce skąd było robione zdjęcie ... ? Zagęści to niepotrzebnie mapkę ...
do sawickimarcin: No nie, to byłaby przesada. Gdyby zdjęć było kilka z różnych stron, to każde mogłoby mieć swój znacznik. Nie wiem dlaczego komuś przyszło do głowy dawać ten znacznik. Może omyłkowo. Ja go zostawiłem, jak podałem, dla demonstracji, ale on przy tym zdjęciu w niczym specjalnie nie pomaga. Najbardziej przydatny jest w szerokich i dalekich widokach, i wtedy, gdy wskazanie miejsca zrobienia zdjęcia ma znaczenie.
Poproszę o zmianę kategorii obiektu. Nie wiedzieć czemu wyświetliło się "kościoły" ... Także w adresie jest literówka - jakaś niepotrzebna cyferka "1" przy numerze 40
do sawickimarcin: Taki obiekt "Gospodarstwo od zachodniej strony" i znacznik nie jest potrzebny, bo po pierwsze granica nie jest tak naprawdę obiektem (nawet jeśli podkreślają ją posadzone wzdłuż niej tuje), po drugie obszar gospodarstwa musi być zaznaczony w jego maksymalnych granicach, żeby objąć wszystkie nieistniejące obiekty i zdjęcia dotyczące również części, która już została z niego wyłączona (działka Lidla). To zdjęcie może być przypisane tylko do gospodarstwa (pokazuje obecną granicę jego pozostałości i do Lidla (jako fragment jego otoczenia). Obiekt do skasowania.
do sawickimarcin: Nie wiem czy tworzenie dodatkowego obiektu "Rezerwa..." ma sens. Tak sobie ktoś napisał w tym miejscu na mapie (mapa OSM, czyli taka, na której każdy może coś umieścić), ale de facto cały pas terenu od al. Włókniarzy do ul. Szczecińskiej jest zarezerwowany pod tę trasę od kilkudziesięciu lat. A konkretnie o tym fragmencie napisałem jakiś czas temu w artykule "Projekt trasy Wojska Polskiego itd."
w siódmym akapicie, nie licząc wstępu. Dotychczas cały ten teren pomiędzy Kwiatową i Traktorową był jedną działką pod adresem Kwiatowa 42 i taki obiekt jest na FP >
. Jeżeli ze względu na to, że teraz są tam już wydzielone działki pod nr 42, 42a, 42b itd. z tą drogą pośrodku, i sumienie komuś nie pozwala przypisać nowych zdjęć do dotychczasowego obiektu, to proszę bardzo. Ale zaproponowana nazwa raczej nie jest odpowiednia.
do ylooC: Czekałem na TO kilka dni ... Dzięki. Druga sprawa to pojawiły się ostatnio jakieś dziwne czerwone punkty - "oczka" ... Aby pokazać absurdalność tej funkcji - dodałem po jednym takim "oczku: do każdego z trzech zdjęć dokumentujących budowę utwardzonego podjazdu na Trasie Rezerwy ... System to przyjął i to wyświetla ... Wygląda to bzdurnie i nic nie daje ... Zrobiłem to jako prowokację aby coś z TYM zrobić ...
i dzięki nim widać skąd zostało zrobione zdjęcie oraz w którą stronę. Można je łatwo usunąć z mapy zmieniając zakres lat paskiem w dolnej części mapy albo wybierając opcję w prawym górnym rogu "bez zdjęć".
Te znaczniki pomagają znaleźć zdjęcia z danego przedziału czasowego, np.
do Neo[EZN]: Dzięki za info. Mnie się ta nowinka nie podoba i zastosowałem ją eksperymentalnie i w chwili obecnej nie planuję z niej korzystać. Zdjęć z dronów nie robię i raczej nie będę robił - także też mnie to nie dotyczy. Pozdrawiam,
do blaggio.: Zobaczymy co z tym miejscem stanie się dalej. Zmienić tytuł obiektu można zawsze ,,, A zdjęcia które powstały się przydadzą i już się nie powtórzą w tej wersji bo sytuacja w tym miejscu zmienia się dynamicznie. Rozjeżdżona błotnista droga stanie się za chwile ulicą - już ten utwardzony podjazd to zapowiada ...
do sawickimarcin: Zdjęcia są OK. A tak na marginesie: określenie "Rezerwa pod trasę", czyli ulicę rozumianą jako nie zwykła uliczka osiedlowa tylko ulica prowadząca intensywny ruch, byłaby rzeczywiście rezerwą, gdyby miała szerokość minimum 20 m, a tu nawet pomiędzy postawionymi już budynkami tyle nie ma. W rzeczywistości to już jest była rezerwa. A dlaczego? Wyjaśnienie jest właśnie w podanym fragmencie mojego artykułu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
do blaggio.: W okresie deszczowym robi się tu błotna zupa ... Rowerem mogę jechać tylko tym dwupłytowym - metrowym chodniczkiem mijając się z pieszymi ...
Hmmmmm ... Zastanawia mnie przypisanie obiektu ... Ja ze swoim zdjęciem "podpiąłem" się pod już ustaloną wcześniej lokalizację ... W.g mnie Teofilów "Przemysłowy" to teren na północ od Aleksandrowskiej ... Na południe od Aleksandrowskiej to Teo Mieszkaniowy ... Może Administracja to jakoś skoryguje ... ? Dziękuję
do sawickimarcin: Oczywiście, że trzeba to poprawić, tylko że dotyczy to konkretnego zdjęcia, którego przypisania może aktualizować sam autor/dodający. W oknie edycji zdjęcia w linijce "Ścieżki przypisań - rozwiń" po rozwinięciu listy można wybrać i zaznaczyć to, co ma być, i zatwierdzić.
do Eugeniusz S.: 128 to teren fabryczno-magazynowy. Biurowiec stoi na 126 - patrz mapa . Ja się podpiąłem pod już istniejący i mylnie przypisany obiekt ... Poproszę o korektę. Dziękuje.
podają nr 126, i taki przyjąłem, zgodny z resztą z Geoportalem. Biurowiec przypisany jest do obu ulic, ale żeby była jasność co do używanego adresu, ujawniłem go w nazwie obiektu.
do sawickimarcin: Uściśliłem nazwę obiektu oraz przypisałem go też do biurowca, bo w zasadzie historycznie, to jest jeden budynek z biurowcem, chociaż teraz jest wyodrębniony własnościowo.
Może mi ktoś powiedzieć co to za dzielnica ma być. Zmienię i po sprawie. Marcin, to nie kwestia bycia standardowym/niestandardowym, to po prostu kwestia komunikacji. Wystarczyło - proszę zmienić przypisanie tego obiektu do takiej a śmakiej dzielnicy, bo nie wiem jak to zrobić/nie umiem / nie chcę czegoś nagrzebać...... I nie byłoby całej dyskusji. PS> Usuń te "uśmiechy" z podpisu proszę, i wielokropek. Bo do opisu nie wnosi w tym przypadku nic. Dziękuję
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: orto
do sawickimarcin: To nie łaska samemu zaktualizować? Każdy musi to robić, gdy dodaje zdjęcie do takiej ulicy jak Aleksandrowska. Nie ma wyjścia. Nie ma innego sposobu, bo tak to niestety działa przy kilku jednoczesnych przypisaniach. Zawsze najpierw automatycznie wyskakuje tylko jedno z nich, niekoniecznie to właściwe.
do blaggio.: Ja uznaję że skoro to nie mój błąd - to nie powinienem poprawiać ... Tym bardziej że błąd jest jakoś mocno zakorzeniony i wyskakuje za każdym razem ... Ja uznaję w takim przypadku że wymaga to ingerencji kogoś Ważniejszego ...
do sawickimarcin: Widzę, że chyba nie potrafię prawidłowo i zrozumiale objaśniać spraw, ale mimo to spróbuje jeszcze raz.
To nie jest BŁĄD.
Gdy tworzy się nowy obiekt przypisany do ulicy, czy każdego innego obiektu, która/y ma kilka przypisań, to na stronie tego nowego na "fioletowym pasku" automatycznie pokazuje się jedno z tych przypisań, zawsze takie samo przy każdym nowym obiekcie przypisanym do tego samego obiektu nadrzędnego (niestety nie orientuję się, jakie reguły rządzą tym automatem). Jeżeli to automatyczne przypisanie nie jest właściwe, zwłaszcza w przypadku lokalizacji przy ulicy, która przypisana jest do kilku dzielnic, to trzeba to zaktualizować w oknie edycji nowego obiektu.
Niezależnie do tego, czy przypisanie nowego obiektu jest zaktualizowane, czy nie, po dodaniu zdjęcia tego obiektu w jego przypisaniu pod zdjęciem i tak pokaże się automatycznie to samo jedno z przypisań wspomniane wcześniej. Jeśli przypisanie obiektu (tu Aleksandrowska 10a) do ulicy Aleksandrowskiej wymaga aktualizacji, bo automatycznie wybrało Teofilów Przemysłowy, to przypisanie każdego zdjęcia do tego obiektu zawsze będzie wymagało aktualizacji, i nikt na to innego sposobu nie znajdzie. Obowiązek aktualizacji spada na dodającego zdjęcie.
do blaggio.: Ja tu jestem tylko szeregowym użytkownikiem i nie mam aspiracji przebudowywania Portalu ... Po to są Administratorzy i skoro moje zgłoszenia odbijają się od systemu to ja nie będę z tym walczył ... Skoro tak może być - to niech będzie ... Skoro ja prosze o pomoc i zgłaszam problem to mam nadzieje że będzie to poprawione ... Skoro nie musi - to niech tak będzie .
do sawickimarcin: Co miałoby być poprawione? Nie udawaj głupka. Taki sposób wyświetlania się przypisań jest przyjęty odgórnie przez głównego administratora Neo, i żaden zwykły administrator tego nie jest w stanie zmienić. I nie dotyczy to tylko ul. Aleksandrowskiej. Neo, gdyby ten "problem" był łatwy do rozwiązania, dawno by to udoskonalił.
Wytłumaczyłem też, co z tym trzeba robić samemu (aktualizacja). Wszyscy aktualizują przypisania dodawanych przez siebie zdjęć, jeśli jest taka potrzeba, i traktują to jako normalną rzecz.
Sama aktualizacja jest trywialnie prosta, tylko trzeba chcieć zainteresować się tym i samemu sprawdzić, jak to działa. Nie ma obaw, wszystkie błędne działania można odwrócić.
do ylooC: Ale ja już prosiłem swojego Administratora , Ale On upiera się aby mnie wychowywać. Jeden błąd On poprawił ale drugi już nie chce . A to NIE moje błędy.i ja ich nie będę poprawiał bo nie jestem Osobą Funkcyjną.I tyle pisaniny o NIC - zamiast poprawić i gotowe, I patrz wielokropków nie nastawiałem a świerzbiła mnie klawiatura
do ylooC: Po prostu Teofilów - bez przymiotnika "przemysłowy" . I przejrzyj pozostałe zdjęcia pod adresem Aleksandrowska 10-a bo mogą być obarczone tą wadą.
do sawickimarcin: Kończąc dyskusję - dodając swoje zdjęcie, jako standardowy użytkownik musisz dbać o prawidłowe przypisanie danego zdjęcia. Innymi słowy, jeśli po dodaniu swojego zdjęcia do isniejącego obiektu, stwierdzisz, że przypisanie dzielnicy jest nieprawidłowe (w tym przypadku Teofilów przemysłowy) jesteś zobligowany do skorygowania tego za pomocą "aktualizacji przypisań". Z listy musisz wybrać do jakiej dzielnicy to foto w ul. Alekstandrowskiej 10a ma być przypisane. Nie zrobiłeś, tego, tylko założyłeś, że cały obiekt ma "źle" i to administrator ma zmienić. Kolega który dodawał zdjęcia przed Tobą zrobił dokładnie to samo .. nie zakutalizował przypisań swoich zdjęć, a Ty powieliłeś jego działania. Funkcjonalność aktualizacji przypisań ma KAŻDY użytkownik, stosując Twoją nomenklaturę, nie musisz być funkcyjnym, żeby dopisywać właściwie swoje zdjęcia i korygować ścieżki przypisań swoich własnych zdjęć. Każdy może nie wiedzieć, każdy może poprosić o pomoc, ale nie zrzucaj swoich obowiązków jako autora fotografii na innych, bo Ty nie jesteś funkcyjny.
do sawickimarcin: Zacznij czytać ze zrozumieniem Marcin. Problem dla Neo, to fakt, że każde zdjęcie z obiektu aleksandrowska 10a może być dopisane do innej dzielnicy (aleksandrowska jest przypisana do kilku). I KAŻDE zdjęcie, trzeba ręcznie aktualizować do właściwej dzielnicy. Więc jako "krótki" użytkownik zobligowany jesteś do robienia tego dla swoich zdjęć.
do sawickimarcin: Klikasz "Edytuj" na swoim zdjęciu ... w nowym oknie klikasz "Ścieżki przypisań - rozwiń" ... wyświetlą się dwie tabele, w górnej masz Aleksandrowska 10a i listę dzielnic do których jest ulica przypisana. Podświetlone tło mają pozycje aktualnie wybrane dla Twojego zdjęcia. Klikasz na "teofilów", i tło przeskakuje na "Teofilów" .. klikasz poniżej Aktualizuj ścieżki przypisań ... i sprawa załatwiona - Twoje zdjęcie ma przypisanie do obiektu Aleksandrowska 10a, ze ścieżka z dzielnicy "Teofilów"... a nie jak inne "Teofilów Przemysłowy" .... Czy to jest zrozumiałe dla Ciebie?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
do sawickimarcin: Co znaczy wychowywać? Masz się bezwzględnie dostosować do zasad tutaj panujących, i tyle. A nie jęczeć jak stara baba. Facet inteligentny robi z siebie fajtłapę i jeszcze nie jest mu nawet wstyd z tego powodu, a wręcz traktuje to jako swój atut.
do sawickimarcin: Chodziło o Twoje zdjęcie a więc i twój błąd. Nikt nie wymaga od ciebie korekty cudzych zdjęć - z resztą chyba nie masz do tego uprawnień .
do ylooC: Mój błąd wyniknął z cudzego błędu. Ja ten błąd nieświadomie powieliłem. W dobrej wierze istniejący obiekt i "wiszący" na FP od długiego czasu stał się "matką" mojego zdjęcia ...
do ylooC: A co do uprawnień i możliwości - to nawet dzisiaj próbowałem zmienić opis Czyjegoś zdjęcia które w swoim komentarzu poprawiłem ... Autor zdjęcia NIE ZAREAGOWAŁ i spróbowałem wejść w edycję i skorygować opis ... System mi pozwolił ale ja zaniechałem dalszych czynności ... Skoro autor zdjęcia nie jest zainteresowany korektą to chyba o Nim coś świadczy ...
do sawickimarcin:
Nie ma tu żadnego "cudzego błędu". Po prostu system nie wybiera automatycznie odpowiedniej ścieżki przypisania, tylko trzeba to zrobić ręcznie. I powinien to zrobić każdy wrzucający zdjęcie po umieszczeniu go na stronie.
do sawickimarcin: Ktoś kto jest aktywnym Użytkownikiem portalu FP i zamieszcza zdjęcie z tematyki łódzkiego włókiennictwa i widzi mój wpis - osoby która jest dyplomowanym włókiennikiem i NIE REAGUJE i nie poprawia swoich bzdur - to chyba o czymś świadczy.