| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Teofilów

Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Obszar nr 45 Teofilów.
Szczecińska – Aleksandrowska – tory PKP – granica dzielnic Bałuty/ Polesie – Szczecińska.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...5678910111213następna
WW
 
+1 głosów:1
Podmieniłem na lepsze.
2013-07-02 15:14:27 (12 lat temu)
zeto
 
do WW: A ja na większe.
2016-02-01 14:24:59 (10 lat temu)
Pliszka
 
+2 głosów:2
Dzięki piękne za to zdjęcie. Widać tu bloki: Łanowa 8 (ten bezpośrednio przy ulicy, obok widać Jagnę), za nim Łanowa 10, a ten najbliżej to Łanowa 6. W pawilonie był sklep spożywczy (w tej części najbliżej), a za nim na rogu kiosk Ruchu i dalej sklep mięsno-wędliniarski. Miło wspomnieć stare czasy...
2016-01-02 23:38:50 (10 lat temu)
zamarcin75
 
+1 głosów:1
Sklep nadal jest
2018-03-06 18:19:57 (8 lat temu)
do Pliszka: Dokładnie tak było. Zdjęcie zrobiłem z balkonu bloku Plantowa 17, w którym wtedy mieszkałem.
2016-01-02 23:55:38 (10 lat temu)
Datowanie raczej na lata 1969-1970. Ten stary dom w środku kadru stał kiedyś na rogu ul. Łanowej i Kwiatowej. Do momentu rozpoczęcia budowy pawilonu handlowego "Jagna" (u dołu po lewej) istniał jeszcze nieużytkowany już brukowany odcinek ul. Kwiatowej dochodzącej kiedyś do samej ul. Aleksandrowskiej.
2015-01-21 23:23:24 (11 lat temu)
Pliszka
 
+2 głosów:2
Piękne zdjęcie, dziękuję. W starym domu był sklepik spożywczy. I zgadzam się, ze to raczej lata 69-70.
2016-01-02 23:29:45 (10 lat temu)
To jest prawdopodobnie wejście do biurowca dawnej Fabryki Transformatorów ELTA na ul. Aleksandrowskiej 67/93, obecnie po przebudowie biurowiec o nazwie Alexander Plaza. Tam również działało Przedsiębiorstwo Organizacji i Informatyki EMA-EKOMA, wcześniej EKOMA. Po dużym powiększeniu zdjęcia można dopatrzeć się pod nazwą EKOMA adresu podanego wyżej.
2015-05-08 22:35:24 (11 lat temu)
fralat
 
+1 głosów:1
Najważniejsza propaganda, " ...POWITAMY VII ZJAZDU..."
2016-03-12 13:07:16 (10 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+4 głosów:4
Czyn partyjny - Partia grabi kraj.
2016-03-12 13:27:54 (10 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Diagnoza wg mnie trafna - Przypisałem...
2016-03-12 12:08:12 (10 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1
Bies już/jeszcze stoi. Blaggio, kapitalna cała seria. Tak z ciekawości: czym wtedy pstrykałeś, bo Canonem chyba jeszcze nie:)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2015-09-28 11:37:00 (10 lat temu)
esski
 
Niezły znaczek pocztowy
2015-09-28 21:08:03 (10 lat temu)
do zeto: Jako mały chłopak dostałem od ojca smienę 8 i tym aparatem pstrykałem zdjęcia chyba do 1976 r., a może jeszcze dłużej, potem miałem już siluet elektro. Tym pierwszym aparatem posługiwałem się bez użycia światłomierza, korzystałem jedynie, i to nie zawsze z tzw. obrotowej tabelki naświetleń. Przy takim sprzęcie i ograniczonej liczbie klatek filmu do wykorzystania trudno było eksperymentować z różnymi nastawami dla uzyskania najlepszego efektu. A że nie robiłem zdjęć tyle, co dzisiaj, to nie miałem wystarczająco dobrego wyczucia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2015-09-28 21:04:05 (10 lat temu)
do blaggio.: Co sie tlumaczysz? Smiena byla swietnym aparatem, sam posiadam "nówke" po dzien dzisiejszy. Swietnym rozwiazaniem w tym aparacie byl system ustawiania naswietlan.
2015-09-28 21:12:44 (10 lat temu)
do esski : Takich jak ten znaczków pocztowych z lat poprzednich, nowych i archiwalnych, masz na Stronie tysiące i jakoś można to przeżyć...
2015-09-29 20:31:18 (10 lat temu)
do cracusiac: Oczywiście nie przeczę, to był dobry aparat amatorski, ale przy zdjęciach z daleką perspektywą, jak te, które tutaj zaprezentowałem pochodzące z lat 1971-73, miał jednak swoje ograniczenia. Jeśli odnajdę jeszcze gdzieś negatywy, to po zeskanowaniu ich może okazać się, że będą znacznie lepsze niż odbitki, przy przygotowywaniu których ktoś na przykład nie przy przyłożył się do prawidłowego wyregulowania ostrości w powiększalniku.
2015-09-28 21:43:10 (10 lat temu)
esski
 
do blaggio.: Tak, mamy,ale z portali aukcyjnych, skanerem można spokojnie wciskać minima wskazane regulaminem, z odbitek 3 na 3 cm takze.
2015-09-29 22:29:21 (10 lat temu)
Nie wygląda na nieczynną - brak drzew między torami, nie za mocno zardzewiałe szyny
2016-05-31 19:02:22 (10 lat temu)
do Bałuciorz: Masz rację, pomyliłem się. Jednak ta bocznica jest czynna, chociaż rzadko używana. Taka firma jak Sistema nie mogła całkowicie zrezygnować z bocznicy. Poprawiłem opis.
2016-05-31 20:43:09 (10 lat temu)
Może warto by tym tematem zainteresować lokalną prasę
2016-08-10 07:53:30 (9 lat temu)
do Bałuciorz: Myślę, że nie ma potrzeby, chyba, żeby potraktować to jako pewną ciekawostkę.
Całe ryzyko jest po stronie właściciela. Teren ten nadal nie jest objęty żadnym aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, trasa jest tylko w planie perspektywicznym rozwoju miasta, i chociaż uchwalone już plany miejscowe dla obszarów sąsiednich uwzględniają tę trasę, to w odniesieniu do tej posesji formalnie z góry nic nie jest przesądzone i narzucone. Podzielić można było (na koszt właściciela), sprzedać też można, problem pojawi się, gdy ktoś będzie chciał coś zbudować i powycinać drzewa. Myślę, że każdy kupujący będzie świadomy, czym ryzykuje. Większość drzew została posadzona jeszcze w latach 90. celowo z myślą o ewentualnym odszkodowaniu w razie wywłaszczenia, na które na razie się nie zanosi. Właściwie na tym terenie opłaca się postawić tylko obiekty tzw. tymczasowe np. garaże, tylko co z drzewami, których legalne wycięcie będzie kosztowało majątek, więc właściciel raczej ma problem, jeśli chce sprzedać to za dobrą cenę.
2016-08-10 11:20:53 (9 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Warto było czekać na zmianę prawa. Właśnie wycięli to wszystko, a także te drzewa na zdjęciu .
2017-02-23 19:49:39 (9 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Tak poza całą powyższą dyskusją nawiązując do mojego pierwszego komentarza wstawiam link dotyczący wycinki: .
2017-02-24 18:02:08 (9 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dodałeś link do zdjęcia które powinno być poddane pod głosowanie. (nie na fp)
2017-02-23 20:03:55 (9 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Piotrze, pozornie tak. Jednak zwróć uwagę na sam obiekt: dawne gospodarstwo ze zrujnowanymi budynkami. To zdjęcie drzew, akurat 90-100 letnich dębów należy traktować tak, jak zdjęcie jakiegoś szczególnego fragmentu budynku np. portalu, wieży itp., ponieważ te drzewa rosły (bo właśnie je ścięto) otaczając dawne gospodarstwo i tworzyły z nim charakterystyczną całość (coś o tym jest w opisie zdjęcia).
Tak się składa, że w dzieciństwie mieszkałem w pobliżu na osiedlu i przez kilka lat mama wysyłała mnie tam po mleko prosto od krowy. Pamiętam czasy, gdy tam rosły właśnie tylko te dęby tworząc półkolisty szpaler wokół gospodarstwa. Intuicyjnie wyczuwając nadchodzące zmiany uwieczniłem je na zdjęciu, chociaż niestety nie było możliwości objęcia całości ze względu na wyrosłe tam już inne drzewa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2017-02-23 20:28:29 (9 lat temu)
do blaggio.: Nie mam nic do opisu. Opis jest do wiadomości dla oglądających ale zdjęcie tego nie pokazuje. Nie gniewaj się ale Ty wiesz co jest za tymi drzewami (możemy wierzyć albo nie). To jest tak Ty nie czytasz danych z dowodu osobistego policjantowi tylko on czyta Twoje dane z dowodu. Sam wiesz że takie zdjęcie nie ma bytu na fp z powodu braku jakiegokolwiek punktu odniesienia. Poddam pod głosowanie i niech się inni wypowiedzą. Zobacz na to zdjęcie
2017-02-23 20:41:27 (9 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Tu nie chodzi o to co jest za tymi drzewami, te drzewa (w sumie grupa kilkunastu) są charakterystycznym szczegółem całego zrujnowanego siedliska. Tam innych drzew były setki, ale one nic nie znaczą, chodziło właśnie tylko o te mające jakieś znaczenie w całości obiektu.

2017-02-23 22:36:06 (9 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : A tak na marginesie: jakoś dziwne jest to, że wcześniej nikt nie podnosił tej kwestii, nawet Neo, który przeglądał cały ten zestaw swego czasu, więc Twój ruch traktuję jako przejaw nadgorliwości. Z przykrością to stwierdzam.
2017-02-23 22:39:51 (9 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Nie wiem czy "Neo" to przeglądał a jak przeglądał i nie interweniował to znaczy że toleruje łamanie regulaminu. Dlaczego inni mają usuwane podobne foty a Twoje maja zostać. Nie ma to nic z nadgorliwością to jest Twoje określenie. Żeby zdjęcie było usunięte musi być głosowanie ja sam o tym nie decyduje.
2017-02-24 07:48:08 (9 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Piotrze, zwróć uwagę na pewien aspekt całej sprawy: te drzewa, i nie tylko te, teraz wycięto, co było nieuniknione. Teraz zrobię zdjęcie tego terenu po wycince, wkrótce tam zacznie się jakaś budowa i znów zrobię zdjęcie, wreszcie na koniec sfotografuję gotowe budynki. To miało tworzyć całość, a ty mi wyciąłeś jedno ogniwo z tego łańcucha. Dla mnie takie podejście, jakie tu staram się przedstawić, ma większy sens, niż tylko chodzenie ulicą i focenie budynek po budynku, byle jak najwięcej. Wydaje mi się, że ma ono duży związek z podstawowym przesłaniem FP.
Co do głosowania, nie bądźmy naiwni. Mało kto wie o tym, że coś takiego się dzieje. Trudno w takim problematycznym przypadku głosy dwóch użytkowników uznać za obiektywny werdykt. Praktycznie Ty jednoosobowo zadecydowałeś, reszta to kwestia przypadku.
Dopiero ostatnio uświadomiono Tobie, że również masz prawo do zgłaszania czyichś zdjęć do usunięcia, jednak wydaje mi się, że z tego prawa należy korzystać z większym wyczuciem.
2017-02-24 17:52:54 (9 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Zaczynasz coś wymyślać (zdjęć drzew, wycięto drzewa, może będą budować itd). Jesteś tu ponad 3 lata i dobrze wiesz ze takie zdjęcia nie powinno się dodawać Wysłałeś link tej wycinki, takich wycinek w kraju jest multum. Ty może masz tu rację ale juz Ci pisałem że mogę wieżyc a nie muszę, wszystkie drzewa są takie same. Twoje zdjęcie nikt nie rusza bo jest to miejsce rozpoznawalne. Wracając do "Dopiero ostatnio uświadomiono Tobie, że również masz prawo do zgłaszania czyichś zdjęć do usunięcia" chciałem Ci oznajmić ze już minęło ponad dwa lata. Za nim przytniesz komuś łatę to najpierw zrób dziurę.
2017-02-24 18:16:07 (9 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : W takim razie przepraszam, pomyliłem się.
Ok. Jako że "mądrzejszemu" się ustępuje, więc już dalej nie dyskutuję.
2017-02-24 18:20:20 (9 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dziękuje za uznanie.
2017-02-24 18:21:45 (9 lat temu)
Przeszłość!
2016-11-20 12:07:18 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
Błażeju, śledzę Twoje zdjęcia z tego szpitala widzę, że dokładnie zgłębiłeś temat. Systematycznie, obiekt po obiekcie, z precyzyjną dokumentacją fotograficzną. Czy masz też fotki ze środka opuszczonych budynków ?
2018-06-08 21:41:45 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Niestety, nie mam. Budynki generalnie są pozamykane, a do tego ja tam byłem, prawdę mówiąc, bez żadnego oficjalnego czy nieoficjalnego pozwolenia i na zasadzie rekonesansu bez uprzedniego przygotowania. Wcześniej nawet nie orientowałem się, co tam jest i w jakim jest stanie. Można spróbować zwrócić się o umożliwienie wejścia do środka, może się uda.
2018-06-09 00:01:08 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Niemniej Twoja relacja fotograficzna budzi podziw, podejście do tematu prawdziwie fotopolskie ! Gdzie celem jest uwiecznienie stanu, za wszelką cenę ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2018-06-09 08:50:55 (8 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Dziękuję. Masz rację, za wszelką cenę: w cieniu, pod słońce, między drzewami, czasem po kawałku, mimo niekorzystania z wyszukanego sprzętu :))
Przyznaję, nie wybieram tylko dobrze oświetlonych miejsc i nie przejmuję się tym, że pod zdjęciami nie mam po kilkanaście szóstek, a często tylko jedną ocenę niezawodnego Kolegi Kaszuba. Kiedyś już w wypowiedzi skierowanej bodajże do Kolegi Wacława napisałem - większość naszych zdjęć to "etykietki", bo tak można tylko określić ogólne zdjęcia budynków przedstawiające fasadę, czasem coś więcej, i daleko im do prawdziwej bardziej szczegółowej dokumentacji. Wiadomo, mało nas "do pieczenia tego chleba", a czas goni, więc musimy zadowalać się "etykietkami", nawet takimi "pod słońce". A w Łodzi i okolicy przynajmniej kilkunastu Fotopolan na pewno miałoby co robić przez dziesięć lat...
2018-06-09 17:46:14 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
126 Dyskusji (ostatnia 8 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Teofilów
123
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: nowotki Brześć zakorzel merino werba gdynia lotnicze gdynia lotnicze Gdynia lotnicze Gdynia z lotu ptaka warszawa aleje jerozolimskie katowice katowice radomyśl nad sanem radomyśl wielki katowice chorzowska chorzów chorzów chorzów chorzów ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ august soller węgrzce Zamosc Zamosc mieszkowice rymanów niedźwiedzia rymanów przemyśl przemyśl Turkusowa koscioł sw mikołaja wrocław