| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (44)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Jelcz M121/M/MB

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1995
Zlikwidowano: 2015
Autobus miejski niskowejściowy produkowany przez JZS w latach 1995-2004. Model serii M121 był następcą średniopodłogowegop modelu Jelcz serii 120M. Pojazd był w pełni przystosowany do obsługi przewozu dla osób niepełnosprawnych.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Licho
 
+2 głosów:2
Stoją tu wszystkie Ikarusy, Jelcze 120M i większość Jelczy M121, z wyłączeniem tych, które już wywędrowały do nowych właścicieli.
2014-11-12 13:05:36 (11 lat temu)
Do KMTZ trafił również #5324.
Widać miałeś niesamwowite szczęście, ponieważ ochroniarka Cie wpuściła.
2015-01-27 15:31:02 (11 lat temu)
do Licho: Czyżby w zajezdni Dąbie?
2014-11-12 13:59:43 (11 lat temu)
fck
 
do Licho: A wiesz może gdzie powędrowały sprzedane egzemplarze?
2014-11-12 17:15:14 (11 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Jak widać na obrazku.
Tym sposobem od jakiegoś czasu Dąbie stało się zajezdnią autobusową.
Praktyka upychania autobusów na zajezdniach tramwajowych w sumie nie jest nowa, już kiedyś mieliśmy składnicę kasowanych trupów Ikarusów na Ołbinie, a i były okazje gdy tabor z Grabiszyńskiej na Borek migrował.
2014-11-12 14:06:02 (11 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do fck: Wiem o dwóch -- Ikarus 5320 do Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego we Wrocławiu, Jelcz 9027 do Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku.
2014-11-12 17:49:08 (11 lat temu)
Czemu gniot?
2016-04-29 15:09:41 (10 lat temu)
Nazwa "Gniot" wzięła się z tego, że autobusy te były przez przewoźników zaniedbywane i w rezultacie ich stan techniczny w wielu przypadkach był słaby. Określenie to powstało w czasach faworyzowania przez MKMów marki Ikarus, ale o Gnioty także można było zadbać - do dzisiaj zadbane egzemplarze kursują np. w Lublinie.
2018-11-04 16:50:30 (7 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Taka potoczna nazwą tego modelu autobusu wzięła się z tego, że ludzie się w nim najczęściej gnietli - bo było ciasno :) Sam się wiele razy gniotłem w tych autobusach kursujących na liniach "A" i "125".
2016-04-29 21:11:12 (10 lat temu)
Na tej ulicy chyba nigdy nie było żadnych liniowych autobusów więc może pierwszy raz ten pan znalazł się w tym miejscu :)
2015-01-31 11:53:22 (11 lat temu)
2015-03-13 19:18:10 (11 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Może tak być. W każdym razie spudował, a za pudło jest karne kółko. Jak w biatlone :-)
2015-01-31 11:59:04 (11 lat temu)
do Licho: Autobusem można w miarę szybko wrócić na swoją trasę - z tramwajem gorzej. Kiedyś nasz znajomy Wojtek G. opowiadał mi jak jeździł "dwójką" cały dzień a następnego dnia dostał "czwórkę" i omyłkowo pojechał przez Szczytnicką - jak się zorientował, że jedzie źle to wszedł do przedziału pasażerskiego i przeprosił ludzi - na szczęście tylko się zaśmiali, nikt nie miał pretensji. To była mała pomyłka, pewnie zdarzały się większe ;)
2015-01-31 12:50:53 (11 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Zdarzały.
A z wracaniem na trasę w rejonie Petrusewicza nie jest tak znów prosto, bo Ślężna jest dwujezdniowa bez przejazdów. Z tego też powodu kilka linii musi robić kółka przez Kamienną.
2015-01-31 16:13:48 (11 lat temu)
Myślałem, że będą zajeżdżać na ten parking po lewej stronie.
2015-01-31 11:52:13 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
9533… nocna rezerwa.
2016-11-22 22:26:58 (9 lat temu)
vigo
 
Potrzebny znawca autobusów - trzeba określić wersje autobusów prezentowanych na 4 fotkach z dni otwartych.
2018-09-14 23:26:37 (7 lat temu)
matomi
 
+2 głosów:2
Ludzie! To jest M121MB!
2019-05-04 01:20:25 (7 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
do vigo: Berliet PR - 100.
2018-09-17 12:36:14 (7 lat temu)
esski
 
do YouPiter: Nie sądzę, setka wedle mnie miała dwie pary drzwi, tutaj widać trzy komplety
2018-09-17 12:38:46 (7 lat temu)
Licho
 
do esski : Ten bliżej to raczej na którąś wersję 120M wygląda. Ten głębiej chyba M11. Ale głowy bym nie dał.
2018-09-17 13:27:41 (7 lat temu)
vigo
 
do matomi: Dzięki :-)
2019-05-04 10:22:48 (7 lat temu)
6 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Część wrocławskich Jelczy i Ikarusów w oczekiwaniu na drugie życie lub wycieczkę do huty.
Godzina 23:30, pierwszy sabat nocnych autobusów na nowym „dworcu”. Dwa kursy, które odjechały stąd wcześniej odjeżdżały w samotności.
2002
-
2003
2002
-
2003
2003
-
2003
2003
-
2003
2003
-
2003
2012
-
2014
2012
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2015
2014
-
2015
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: zielona budka Kościuszki 57 Milanówek kalinowszczyzna krapkowice papiernia krapkowice papiernia wybrze ze wysoiańskiego 36 katowice ul. wita stwosza 1 kalinowszczyzna gorzkowice rynek duszniki rynek duszniki kinowa rynek duszniki kalinowszczyzna Portus kinowa poznań z lotu ptaka kalinowszyzna poznań obornicka poznań CPN rybakiewicz gdynia gdynia piątkowska poznań ciechanów ciechanów krynica morska latarnia mikołó konstytucji 3 maja 12 waliców tarczyn tarczyn tarczyn tarczyn jagiellońska jagiellońska