| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Pokaż komentarze:
 
 
 
Wyświetlanie komentarzy:
Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.Nemezis
50
2.da signa
43
3.Przemo375
43
4.ireneusz1966
25
5.4elza
17
6.piotr brzezina
16
7.Bogdan JS
16
8.Michał. K
15
9.Jac64
13
10.Ewqa100
12
Tych osób zdjęcia dziś pobrano
Poz.UżytkownikIlość
1.Antoni Piotr Korzeniewski
62
2.da signa
43
3.esski
43
4.Desperado
40
5.4elza
30
6.mar
20
7.mag
17
8.Ewqa100
16
9.Wiesław Smyk
15
10.Dana
14
Ranking głosów oddanych dzisiaj
Poz.UżytkownikIlość
1.chrzan233
282
2.ireneusz1966
86
3.vetinari
52
4.Bogdan JS
51
5.Jac64
39
6.ZPKSoft
19
7.Tomiko
16
8.Jazzek
15
9.Ismena
13
10.Saxon
12
Ranking głosów oddanych w tym miesiącu
Poz.UżytkownikIlość
1.Marek W
1755
2.Joanna Syrenka
1571
3.Bogdan JS
1371
4.vetinari
1316
5.cm
1142
6.Wacław Grabkowski
1067
7.Tomiko
1041
8.ireneusz1966
998
9. legion
948
10.chrzan233
944

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Najnowsze komentarze
poprzednia12...3169431695316963169731698316993170031701317023170331704...3183631837następna
Panoramy Przemyśla
Przemyśl
mar
Od razu można wyrzucać :)
2009-12-02 19:52:45 (16 lat temu)
Stacja kolejowa Chorzów Miasto
Chorzów
stoik
Huta tylko w tle, po lewej mamy pl. Dworcowy wraz z wejściem na dworzec Chorzow Miasto.
2009-12-02 18:39:03 (16 lat temu)
stoik
 
do Jarosław Dubowski: aha. dzięki, w zasadzie nie znam Chorzowa. trzeba by sprawdzić czy sie przypadkiem nie dubluje.
2009-12-02 18:59:29 (16 lat temu)
stoik
 
do Jarosław Dubowski: a, już przypisane, ok...
2009-12-02 19:01:12 (16 lat temu)
Dziedziniec arkadowy
Kraków
Kavikvs
2009-12-02 12:51:11 (16 lat temu)
do Cristoforo: Masz szeryfa na Kraków - jeśli coś będziesz miał ochotę poprawić to droga wolna a jeśli komuś brakuje szeryfa bo chce coś zrobić a nie może to niech krzyczy.
2009-12-02 13:08:20 (16 lat temu)
Kavikvs
 
do Cristoforo: Dzięki, jakoś to przeoczyłem.
2009-12-02 13:32:33 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Dzięki Neo, bardzo się przyda :) Wziąłbym jeszcze ze dwa miasta pod opiekę - napiszę z tym do Ciebie później.
2009-12-02 16:08:59 (16 lat temu)
do Cristoforo: Nie trzeba dziękować - jak to koledze McAronowi przed chwilą napisałem - podziękowania należom się tym, którzy chcą coś robić i robią a nie za to, że ktoś im to umożliwia. Chce ktoś coś zrobić a nie może - pisać śmiało.
2009-12-02 18:35:54 (16 lat temu)
ul. Stalmacha Pawła
Zabrze
McAron
Ulica trochę z kapelusza, ale domy urzędników stały tylko na Stalmacha, więc powinno być dobrze.
2009-12-02 09:54:09 (16 lat temu)
Kopalnia Węgla Kamiennego "Polska"
Świętochłowice
Neo[EZN]
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
To nie Matylda - na budynku w centrum zdjęcia widać dużą tablicę z napisem Deutschlandgrube - to jest poźniejsza KWK Polska, po prawej widać nagrzewnice Huty Florian.
2009-12-02 08:08:22 (16 lat temu)
Kostki 9
Zabrze
Tomasz Górny (Nemo5576)
W takich przypadkach można zrobić udane zdjęcie nie mając szerokokątnego obiektywu - wystarczy zrobić kilka zdjęć i połączyć je w programie do panoram. Niewiele czasu to zabiera a efekt może być ciekawy :)
2009-12-01 18:44:28 (16 lat temu)
Neo, panorama z ręki, przy odległości wahającej się od 3 do jakichś 5 m? Wątpię żeby efekt miał jakiś sens.
2009-12-01 20:53:53 (16 lat temu)
do Tomasz Górny (Nemo5576): Jeśli po drodze nie ma blisko położonych obiektów to błąd paralaksy nie będzie praktycznie widoczny. Kiedy będziesz miał okazję zrobić takie zdjęcie to spróbuj i wyślij mi na e-maila - ja często korzystam z tej metody kiedy obiekt nie mieści mi się w kadrze (robię wtedy 2-3 zdjęcia i łączę w programie do panoram).

Tak więc spróbować nie zaszkodzi - parę MB mniej na karcie i to wszystko :)
2009-12-01 21:05:25 (16 lat temu)
Kopalnia Węgla Kamiennego "Siemianowice"
Siemianowice Śląskie
fck
Chyba nie "Zakłady Kohlenberga" a po prostu kopalnia węgla.
Oryginalny opis w Bundesarchiv jest taki:
Original title: Richterschächte in Laurahütte, Fördertürme und Werkhallen
Dating: /1939
Photographer: Frankl, A.
Origin: Bundesarchiv
Classification: Sachklassifikation/D {Herrschaft des Nationalsozialismus 1933-1945}/Db {Wirtschaft}/Db 200 {Industrie}/Db 240 {Einzelne Industriezweige (A-G)}/Db 243 {Bergbau}/Db 243-20 {Kohlenbergwerke}
Geography Germany: Laurahütte

Richterschächte przetłumaczyć można bezpośrednio jako Szyby Rycerskie, ale Richterschächte to chyba niemiecka nazwa poźniejszej KWK Siemianowice...

2009-01-07 10:29:10 (17 lat temu)
fck
do Jarosław Dubowski: Racja, na wiki pod zdjęciem widniał podpis "Kohlebergbau", a ja po niemiecku to ich spreche Mozambik :-). Dzięki, zmieniłem przypisanie :-).
2009-01-07 11:15:26 (17 lat temu)
do fck: Sorry za plamę którą dałem - przeczytałem Ritterschächte zamiast Richterschächte, i stad mi sie wmieszali ci rycerze ;)
Oczywiście Richterschächte to po prostu Richter/Rychter ;)
2009-01-07 11:35:39 (17 lat temu)
fck
do Jarosław Dubowski: A więc 1:1, ale i tak punkt dla Ciebie ;)
2009-01-07 12:55:20 (17 lat temu)
To nie jest szyb Rychter, a Richter. Na tym zdjęciu jest pewne oszustwo. Jest one wywołane w odbiciu lustrzanym (odwrotnie założona klisza do powiększalnika), a swastyka na wieży została zapewne domalowana, bo jest w dobrą stronę, ale wygląda jakby wypadała - chyba, żeby ją było lepiej widać. Jak będę miał czas, to zrobię zdjęcie, jak to teraz wygląda. I jeszcze jedno: KWK Siemianowice - dyrekcja była przy Al. Przodowników Pracy - obecnie Olimpijska. Przy Orzeszkowej był Rejon Michał (przed wojną Maxgrube).
2009-12-01 12:17:21 (16 lat temu)
do huling: Hakenkrojc też jest odwrócony - jak się wpatrzysz to zauważysz że na zdjęciu widzimy go od tyłu. To jest zapewne przyczyna odwrócenia zdjęcia, ktos chciał poprawić i przedobrzył...
2009-12-01 13:08:15 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Masz rację. On jest na czołowej części wieży, a nie na bocznej. Chyba żeby go było dobrze widać z centrum Siemianowic.
2009-12-01 13:18:34 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Dwa pozostałe szyby nie miały nazwy?
2009-12-01 15:29:35 (16 lat temu)
do mroczan: Mają: ten po prawej to Richter III, a pozostałe Richter I i Ruchter II.
2009-12-01 20:24:45 (16 lat temu)
Dom Bez Kantów
Warszawa
Neo[EZN]
Naprzeciwko Grobu Nieznanego Żołnierza.
2009-12-01 11:03:06 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Tzw. "Dom bez kantów" Krakowskie Przedmiescie 11. Wiecej o architekcie
2009-12-01 11:38:14 (16 lat temu)
do mamik: Róg Królewskiej
2009-12-01 13:31:32 (16 lat temu)
ul. Bulwary Dietla
Krynica-Zdrój
Neo[EZN]
Fontanna koło Nowego Domu Zdrojowego pomiędzy Aleją im. Leona Nowotarskiego a Bulwarem Dietla do niego można przypisać to zdjęcie).
2009-12-01 13:03:05 (16 lat temu)
Jezioro Ostrzyckie
Ostrzyce
Neo[EZN]
2009-12-01 00:39:57 (16 lat temu)
do pawulon: Wiem wiem, na geografii nie spałem :D Zdziwiła mnie tylko ta pisownia.
2009-12-01 00:46:14 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Co rusz na zdjęciach mamy takie kwiatki ortograficzne, ale oby tylko takie :)
2009-12-01 11:31:47 (16 lat temu)
Najnowsze komentarze
poprzednia12...3169431695316963169731698316993170031701317023170331704...3183631837następna
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: tomaszów mazowiecki tomaszów mazowiecki ul. Sienkiewicza 31 Bydgoszcz rozprza Watkowo sklep sklep pod gwiazdą dzwon dzwon kołobrzeg kołobrzeg kołobrzeg kołobrzeg emilii plater katowice hotel monopol Kazimierz Dolny żuławski ośrodek kultury katowice willa goldsteinów świdnicka świdnicka Engel & Groß katowice willa goldsteinów ostrołęka pomnik pomnik siedlce siedlce plac przyjaźni Gdynia Gdynia katowice rynek 6 katowice rynek 6 konopnicka katowice rynek 6